Murakami’nin beklenen romanı yayımlandı

Aralık 4, 2018

Murakami’nin beklenen romanı yayımlandı

Haruki Murakami’nin yeni romanı Kumandanı Öldürmek, Ali Volkan Erdemir çevirisiyle Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Hepimiz hiç kimseye açamayacağımız sırlarla yaşıyoruz…

Dünya edebiyatının tartışmasız en büyük yazarlarından olan Haruki Murakami’den gerçek bir şaheser… İlmek ilmek örülmüş bir gizem hikâyesi…

Kahramanımız peş peşe gerçeküstü olaylar yaşamaya başlar. Bütün gizem o Kumandanı Öldürmek isimli tabloda düğümlenmiştir.

Bu muhteşem romanı okurken yol arkadaşımız yine müzik olacak… Mozart’ın “Don Giovanni”sini, Strauss’un “Güllü Şövalye”sini başucu müziğimiz yapacağız.

Kumandan’ın gizemli labirentlerinde kaybolurken Fitzgerald’ın Muhteşem Gatsby’sine selam gönderecek, Orwell’ın 1984’ü yazarken inzivaya çekildiği o adayı merak edeceğiz…

Ve hepsinden önemlisi “büyülü bir dünya”da yaşadığımızı bir kez daha fark edeceğiz.

Yazar Hakkında:

Haruki Murakami, 1949’da Kyoto’da doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi aldı. 21. yüzyıl edebiyatının en önemli isimlerinden olan Murakami’nin kitapları pek çok ödül aldı, tüm dünyada ellinin üzerinde dile çevrildi. Haruki Murakami’nin Yaban Koyununun İzinde, Zemberekkuşu’nun Güncesi, İmkânsızın Şarkısı, Sınırın Güneyinde-Güneşin Batısında, Sahilde Kafka, Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu, 1Q84, Renksiz Tsukuru Tazaki’nin Hac Yılları, Koşmasaydım Yazamazdım, Uyku, Kadınsız Erkekler, Sputnik Sevgilim, Tuhaf Kütüphane, Karanlıktan Sonra, Fırın Saldırısı ve Rüzgârın Şarkısını Dinle isimli kitapları da Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

edebiyathaber.net (4 Aralık 2018)

Yorum yapın