Masthead header

Mavisel Yener’in Sanata İlk Adım Dizisi sinemayla tamamlanıyor

Mavisel Yener’in çocuklara yazdığı Sanata İlk Adım Dizisi‘nin son kitabı Patlamış Mısır Sevenler Sinemaya Koşsun Esra Uygun’un resimleriyle hep kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Mavisel Yener’in, çocukları sanatın farklı disiplinleriyle tanıştırmayı amaçlayan Sanata İlk Adım Dizisi, Patlamış Mısır Sevenler Sinemaya Koşsun kitabıyla tamamlanıyor.

Ödüllü yazar Mavisel Yener’in sürükleyici ve eğlenceli kitapları Şiir Sevenler Parmak Kaldırsın, Kedi Sevenler Buraya Toplansın, Oyun Sevenler Şapka Taksın, Dans Sevenler Ayağa Fırlasın, Resim Sevenler Eğlenceye Katılsın, Masal Sevenler Bulutlara Baksın daha önce hep kitap logosuyla yayımlanmıştı. Yayımlanacak yeni kitapla sayısı yediye ulaşan ve tamamlanan dizinin kitaplarını Esra Uygun resimlendiriyor. Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı (KYÖV) tarafından verilen Çocuk Edebiyat Ödülü’ne layık görülen Sanata İlk Adım Dizisi, okurunu sanatla buluşturuyor ve eleştirel düşünceyi destekliyor.

Dizinin son kitabı Patlamış Mısır Sevenler Sinemaya Koşsun, 2018 yılı Hans Christian Andersen Ödülü Türkiye adayı Mavisel Yener’in sürükleyici, eğlenceli dilinden şiirli bir masal… Filmde oynamak isteyen Canoğlan, kendini beyaz perdenin büyülü dünyasında bulur ve filme emek veren herkesle tanışır.

MAVİSEL YENER HAKKINDA

Mavisel Yener 1962’de Ankara’da doğdu. Roman, şiir, öykü, masal gibi pek çok farklı türde sayısız kitabı olan üretken yazar Türk çocuk edebiyatına katkıda bulunmaya devam ediyor. 2007’den bu yana Cumhuriyet gazetesi kitap ekinde çocuk kitapları hakkında tanıtım ve eleştiri yazıları yazıyor.

Mavisel Yener, her iki yılda bir, uluslararası bir jüri tarafından seçilen bir yazara ve bir çizere verilen ve çocuk edebiyatının Nobel’i sayılan Hans Christian Andersen Ödülü’nün 2018 Türkiye yazar adayı oldu. 

Bilgi için:

www.hepkitap.com.tr

facebook.com/hepkitapp

twitter.com/hep_kitap

instagram.com/hep_kitap

edebiyathaber.net (12 Kasım 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r