Chloe Benjamin imzalı büyüleyici bir aile destanı: “Ölümsüzler”

Ocak 25, 2023

Chloe Benjamin imzalı büyüleyici bir aile destanı: “Ölümsüzler”

Chloe Benjamin’in “Ölümsüzler” adlı romanı, Filiz Çakır çevirisiyle Kafka Kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Öleceğiniz günü bilseydiniz, hayatınızı nasıl yaşamayı tercih ederdiniz? ABD’li yazar Chloe Benjamin’in ikinci romanı Ölümsüzler, dört kardeşin hikâyesi üzerinden yaşamın hangi ölçüde seçimlerimize göre çizildiğini sorgulatıyor. Kafka Kitap’ın edebiyatseverlerle buluşturduğu roman, belirsizlikle nasıl yaşanabileceğine yanıt ararken kader inancımıza ve hayatı yaşamaya değer kılanlara dönüp tekrar bakmamızı sağlıyor. Ölümsüzler, aileye duyulan sevginin –her ne biçimde olursa olsun– hiçbir zaman kaybolmadığını vurgulayan etkileyici bir roman…

New York’ta dar gelirlilerin yaşadığı bir bölgeden olan dört kardeş, onu görmeye gidenlere ne zaman öleceklerini söyleme yeteneğine sahip bir falcının şehre geldiği haberini alır ve baskıcı annelerinden gizlice kaçıp talihlerini öğrenmeye karar verirler… İlk bakışta basit bir kaçamak gibi duran bu eylem, kardeşlerin hayatını onulmaz şekilde değiştirecek bir dönüm noktası hâline gelecektir.

Bilgi için: kafkakitap.com

twitter.com/kafkayayinevi

facebook.com/KafkaYayinevi

instagram.com/kafkayayinevi

CHLOE BENJAMIN HAKKINDA

Chloe Benjamin, Edna Ferber Kurgu Kitap Ödülü’nü kazanan ve kurgu dalında İlk Roman Ödülü Merkezi’nin 2014 yılı uzun listesine giren The Anatomy of Dreams kitabının yazarıdır. San Francisco’lu olan Benjamin, Vassar Üniversitesi mezunudur ve Winconsin Üniversitesi’nde kurmaca dalında Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı (MFA) yapmıştır. Kocasıyla birlikte Madison, Wisconsin’de yaşamaktadır.

edebiyathaber.net (25 Ocak 2023)

Yorum yapın