Masthead header

Bilkent Üniversitesi’nde kitaplar ayaklandı!

Bilkent Üniversitesi kampüsünde oturacağınız bir bankın üzerinde, bir kafede ya da herhangi bir genel alanda göreceğiniz sahipsiz bir kitap Ayaklı Kitap Projesi‘nin bir parçası olabilir.

Bilkent’in öğrenci kulüplerinden olan Edebiyat Topluluğu tarafından bir yıla yakın bir zamandır yürütülen proje 200 kitaba ulaştı.

Topluluğa ait kitaplar önce zarar görmemeleri için kaplanıyor sonra kayıp sanılmaması için etiketleniyor. İçine bir de kullanım talimatı ekleniyor ve topluluk üyeleri tarafından genel bir mekana bırakılıyor. Bunu bulan öğrenci kitabı almak ve okumak isterse talimata uygun olarak internetten adını kaydettiriyor ve okuması bittikten sonra yine aynı şekilde bir başka arkadaşının okuması için kitabı bırakıyor.

28 Şubat 2013

  • Aslıhan Fer - 08/03/2013 - 18:39

    Dünya genelinde yapılan bir uygulama bu. Book Crossing adıyla geçiyor ve sanıyorum ki yüzbinlerce kitap bu sayede dünyayı dolaşıyor, kendine yeni okuyucular buluyor. Bunu ilk öğrendiğimde Türkiye’de de olmalı böyle bir oluşum diye düşünmüştüm ama okuma oranına ve kitaplara verilen değere bakınca imkansız gelmişti bana. Ama isteyince oluyormuş demek ki, üniversitelerden başlayıp tüm Türkiye geneline yayılır umarım.cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r