Masthead header

Ünlü edebiyat uyarlaması ekranlara taşınıyor

FOX Networks Group yeni bölgesel yapımı “War of the Worlds”ün çekimlerinin Eylül 2018’de başlayacağını duyurdu. BAFTA ödüllü yazar Howard Overman’ın imzasını taşıyan yapım, ünlü yazar H.G. Wells’in zamansız eserinin modern bir uyarlaması olacak.

FOX Networks Group Avrupa ve Afrika Bölgesi, yeni bölgesel yapımı “War of the Worlds” için çalışmaların başladığını açıkladı. Çekimleri Eylül 2018’de başlayacak olan yapım, H.G. Wells’in aynı isimli eserinin modern ve yeni bir düzenlemesi olacak ve günümüz Avrupasında sahnelenecek. BAFTA Ödüllü yazar Howard Overman’ın imzasını taşıyan yapım, FOX Networks Group’un Deep State’ten sonraki ikinci bölgesel yapımı olacak. Yapım 2019 yılında Avrupa ve Afrika’daki 50 ülkede yayına girecek.

Sıradan insanların sıra dışı hikayesi

Dünya klasiklerinden “War of the Worlds”, sıra dışı durumların ortasında kalan sıradan ama ölümcül bir savaşın kurbanı olan insanların hikayesini konu alıyor. Gökbilimciler başka bir galaksiden gelen bir sinyal tespit ettiklerinde, bunu dünya dışı yaşamın bir kanıtı olarak kabul ederler. Tüm dünya bu temasın devamını merakla beklemeye başlar ancak kısa bir süre sonra bu bekleyişin çok da uzun sürmeyeceği anlaşılır. Günler içinde yeryüzündeki tüm insan türü yok olurken yalnızca bir kaç kişi hayatta kalmayı başarır. Gökyüzünde gemiler belirmeye başladığında hayatta kalanların kafasında tek bir soru vardır: Bu saldırıların sebebi ne? Zaman geçtikçe ise tek bir şey açıklığa kavuşur: Uzaydan gelen bu saldırı keyfi değil, aksine tohumları yıllar boyunca gözlerimizin önünde ekilen olayların bir sonucudur.

edebiyathaber.net (30 Temmuz 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r