Türkiye’nin ilk interaktif polisiye hikâyesi: “Bir Pera Palace Polisiyesi”

Ekim 28, 2014

Türkiye’nin ilk interaktif polisiye hikâyesi: “Bir Pera Palace Polisiyesi”

Pera_Palace_Hotel_JumeirahTarihi kadar romanlara da konu olmasıyla ünlenen Pera Palace Hotel Jumeirah, polisiye meraklılarını heyecanlandıracak bir projeye imza atıyor. Agatha Christie’nin Pera Palace’ta yazdığı “Doğu Ekspresi’nde Cinayet” isimli romanından esinlenerek, takipçileri ile beraber kendi hikâyesini yaratacak olan otel, Türkiye’nin ilk interaktif sosyal medya tabanlı polisiye hikâyesine imza atıyor. 

Pera Palace Hotel Jumeirah’nın Facebook sayfası üzerinden giriş yapıp hikâyeye katılan takipçiler aynı zamanda yaptıkları içerik seçimleri ile hikâyenin gidişatını belirliyorlar. Otelde gerçekleşen bir cinayeti konu alan “Bir Pera Palace Polisiyesi” meraklıları için bu sayfada başladı.

Dedektif Pierre, Anna Cinayetinin Peşinde

“Bir Pera Palace Polisiyesi”, esrarengiz bir cinayeti ele alıyor. Hikâyenin başkahramanı Fransız dedektif Pierre, cinayete kurban giden Anna’nın gizemini çözmeye, İstanbul’a geliyor. Bu sır perdesini aralamak için yolu Pera Palace’tan da geçecek olan Fransız dedektifin serüveni, otelin Facebook sayfasına üye olan polisiye hayranları tarafından belirleniyor. Her hafta iki bölümün yayınlanacağı ve bir ayda tamamlanacak hikâyede kullanıcılar, bölüm sonunda sunulan iki senaryo arasında tercih yapıyor. Bir sonraki bölümün, en fazla oy alan seçenek üzerinden devam edeceği hikâyeye katılan her 25. kullanıcıya, Agatha Christie’nin Pera Palace’ta kaldığı 411 no’lu Agatha Christie odasının anahtarını temsilen, anahtarlıklar hediye ediliyor.

edebiyathaber.net (28 Ekim 2014)

Yorum yapın