Stephen Hawking ve Lucy Hawking’in başlattığı George serisinin son kitabı raflarda

Aralık 17, 2021

Stephen Hawking ve Lucy Hawking’in başlattığı George serisinin son kitabı raflarda

Lucy Hawking’in babası Stephen Hawking’in rehberliğinde kaleme aldığı George ve Zaman Gemisi, 12 ve üzeri yaş grubu için Kerem Sanatel çevirisiyle Doğan Çocuk tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

George gizlice bindiği uzaygemisiyle uzaya gidip, Dünya’ya indiğinde kendisini gelecekte buluyor! Ama hiçbir şey hayal ettiği gibi değil, iklim krizi ve küresel ısınma yüzünden her yer çöle dönmüş! Üstelik ailesinin ve en yakın arkadaşı Annie’nin nerede olduğunu da bilmiyor! 

Yeni arkadaşı Hero sayesinde öğrenmeye başladığı bu ilginç dünyada, George teknolojinin nasıl kötüye kullanıldığını, uzay araştırmalarının yasaklandığını, dünyanın artık çok kurnaz bir adam tarafından yönetildiğini görüyor. George yaşamak zorunda kaldığı gelecekten nefret etse de dünyayı değiştirebilecek mi? Geleceğin yöneticileri teknolojinin öğrenilmesini neden yasaklıyor? Derslerine yardım edebilecek robotları bile varken, gelecekteki çocuklar neden iyi eğitim alamıyor? Annie her zamanki gibi George’u şaşırtmayı nasıl başaracak? 

Lucy Hawking’in babası Stephen Hawking’in rehberliğinde kaleme aldığı George ve Annie’nin yıllardır süren nefes kesici macerası George ve Zaman Gemisi kitabıyla son buluyor. Onlarla birlikte gezegenimizi değiştirmeye var mısın? Kitabın sonunda, makaleleriyle sana bu konuda yardım etmeye çalışan bilim insanları da bulacaksın. Unutma, bu senin geleceğin!

Uzayda sadece birkaç gün kalıp, döndüğünde aslında yıllar geçtiğini anlasan ne yapardın?

edebiyathaber.net (17 Aralık 2021)

Yorum yapın