Masthead header

Pozitif Psikoloji yaklaşımı ile farkındalık ve bağlanma temelli anne babalık

Tansu Oskay’ın Pozitif Ebeveynlik adlı kitabı Destek Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Bu kitapta uygulanması mümkün olmayan teknikler, metotlar, kalıplaşmış bilgiler, reçete şeklinde düzenlenmiş “Yapılacaklar” ve “Yapılmayacaklar” listeleri yok!

Bu kitap duygusal farkındalığı temel alarak, bu farkındalığın üzerine uygulamaya dönük bilgileri inşa etmenin yollarını bulma konusunda ebeveynlere rehberlik etmeyi amaçlıyor.

Öncelikle “Pozitif Ebeveynlik” kavramıyla kapsamlı ve çok boyutlu olarak tanışacak, “Pozitif Disiplin Sistemi”ni bütünüyle anlamanızı sağlayacak yaklaşımları görecek, çocukların gelişim dönemlerine uygun yöntemleri ayrıntılarıyla anlayacak ve aklınıza takılan sorularla ilgili tüm yanıtları bulacaksınız.

Pozitif ebeveynlik sürecinizle ilgili hem derin hem de günlük ihtiyaca yönelik bilgi yapısını bir arada bulacağınız Tansu Oskay’ın yazdığı Pozitif Ebeveynlik Destek Yayınları’ndan çıktı.

Arka Kapak Yazısı:

Tüm dünya, annelerin ve babaların çocuklarını yetiştirmesiyle birlikte değişebilir…

Çocuklar, ebeveynlerinin birer aynasıdır, sudaki yansımaları gibidir. Her ebeveyn kendi geçmişinden, kültüründen, kendi anne babasından öğrendikleriyle ve yaşam deneyimlerinde edindikleriyle kendi çocuğuna ebeveynlik yaparken yüzleşir.

Kaygılarından, soru işaretlerinden ve alışılagelmiş yanlışlardan uzaklaşmayı tercih eden, klişelerden arınmış bir ebeveynlik yapmaya istekli ebeveynler için kaleme alınan bu kitap, Pozitif Ebeveynlik’in bir metot değil, yaklaşım ve yol gösterici bir rehber olduğunu, bunun nasıl uygulanacağını, bütüncül bir üslupla aktarıyor.

Pozitif Ebeveynlik, çocukta sağlam bir iradenin oluşmasında ve kişiliğinin gelişmesinde son derece etkilidir. Çocuğun potansiyelindeki özelliklerin gelişip pekişmesinde besleyici ve destekleyici etkilere odaklı bir sistemdir.

Ebeveynler de çocuklarıyla birlikte büyürler, gelişirler ve öğrenirler… Pozitif Ebeveynlik sadece çocuklar açısından değil, ebeveynlerin gelişimi açısından da bir yolculuktur.

***

“Bugünün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.”

– Mustafa Kemal Atatürk

Yazar Hakkında:

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunu olan Tansu Oskay, çeşitli kurumlarda eğitim ve pedagoji alanında uzun yıllar çalıştıktan sonra “PAPS Parenting School” adlı Pozitif Psikoloji yaklaşımlı ilk Ebeveyn Akademisi’ni kurdu.

Uyku Metotları’na alternatif olarak Anne Bebek Psikolojisini temel alan Bebeklere Ağlatmadan Uyku Eğitimi Programı’nı geliştirdi. Bağlanma Temelli Uyku Eğitimi yaklaşımına dair danışmanlık ve eğitim tecrübelerini, Türkiye’de pedagoji alanında yazılmış ilk “Uyku Eğitimi” kitabı olan Uykusuz Anne Kalmasın kitabı ile ebeveynlere ve profesyonellere aktardı. Pedagog ve psikologlardan oluşan bir Uyku Akademisi oluşturdu, bebeklerin psikolojik gelişimi ve anne-bebek bağlanmasına dair bilinçlendirme çalışmaları ve meslek içi eğitimler başlattı.

Aile, Çocuklar, Bebekler ve Hamileler’e yönelik seanslarını yürütmekte, EMDR Terapisi, Oyun Terapisi, Aile Terapisi, Kum Terapisi, Hipnoterapi, Doğum Psikoterapisi, Psikodrama ve Bireysel Uyku Eğitimi danışmanlıklarını sürdürmektedir. Seminer ve Eğitim organizasyonlarında yer almanın yanında, markalara, medya, sağlık, eğitim alanındaki kuruluşlara, ebeveynlik ve pedagoji üzerine çalışmalarında danışmanlık ve sosyal sorumluluk destekleri sağlamaktadır.

Birçok uluslararası enstitünün Türkiye resmi temsilcisi ve lisanslı eğitmeni olan Tansu Oskay’ın, ebeveynlik ve çocuklar hakkında birçok yayın ve mecralarda yazıları yayımlanmaktadır. Tansu Oskay, biri kız diğeri erkek iki çocuk annesidir

Yazarın Yayınevimizden Çıkan Diğer Kitapları:

Uykusuz Anne KalmasınI

İlk Uyku Kitabım

edebiyathaber.net (24 Eylül 2020)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r