Masthead header

Pedagog Tansu Oskay’dan “Uykusuz Anne Kalmasın”

Pedagog Tansu Oskay’ın yazdığı “Uykusuz Anne Kalmasın”, Destek Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Her çocuk uyur…

Uyku, yaşamsal bir ihtiyaçtır, özellikle de bebekler ve çocuklar için… En az beslenmek kadar ihmal edilmemesi, özenle üzerinde durulması gereken ve gelişimi destekleyen bir faktördür.

Peki ama kendi kendine uykuya dalmayan bebekler uyumakta zorlandığında ne olur?

Ya da anne ve babalar, çocuklarının uyku düzenini bir türlü kuramıyorlarsa, sorun nedir?

İşte tam da bu noktada başlayan “Benim çocuğum neden uyumuyor?” feryatları, ebeveyn açısından ailevi bir kaosa dönüşür.

“Her çocuk uyur, paniklemeyin” diyen pedagog Tansu Oskay’ın kaleme aldığı Uykusuz Anne Kalmasın–Ağlatmadan Uyku Eğitimi annelerin kâbusa dönüşen “Çocuğum uyumuyor!” kaygılarını pozitif ebeveynlik yaklaşımıyla kolayca gideriyor.

Türkiye’de pedagoji alanındaki ilk ağlatmadan uyku eğitimi kitabı olan bu çalışma uyku sorununu esnek, keyifli ve kalıcı bir bilinçle çözüme kavuşturuyor.

“Ağlatmadan Uyku Eğitimi” bir teknik değil. “Deneyelim bakalım sonucunu görelim” mantığıyla uygulanabilecek bir deneme-yanılma uygulaması da değil… Bir pozitif ebeveynlik yaklaşımı…

Pozitif ebeveynlik yaklaşımı doğru algılandığında ve kararlılıkla uygulandığında uykusuzluk kâbusuyla birlikte daha pek çok sorunun da üstesinden gelmek mümkün…

Tansu Oskay Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirerek eğitim ve pedagoji alanında uzun yıllar çeşitli kurumlarda çalıştıktan sonra “PAPS Parenting School” adlı Pozitif Psikoloji yaklaşımlı ilk Ebeveyn Akademisi’ni kuran Tansu Oskay, uyku metotlarını anne bebek psikolojisi ile birleştirdiği Anneler için Bebeklere Uyku Eğitimi Programı’nı geliştirdi. Birbirinden başarılı çalışmalarıyla tanınan pedagog Tansu Oskay’ın Uykusuz Anne Kalmasın – Ağlatmadan Uyku Eğitimi adlı kitabı Destek Yayınları’ndan çıktı. Türkiye’de bir ilk olan bu kitapla annelerin uykusuz geceleri son bulacak!

edebiyathaber.net (10 Kasım 2017)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r