Masthead header

Parende dergisinin Eylül-Ekim sayısı raflarda

parendeParende dergisinin Eylül-Ekim sayısı raflarda yerini aldı.

Derginin yeni sayısında Sennur Sezer dosyası ve 2016 Türkiye’sinde “Kadın” Şairin Durumu soruşturması var.

Sennur Sezer’in eşi, öykücülerimizden Adnan Özyalçıner, Sennur’la Konuşmalar adlı eseriyle bir önceki sayıda olduğu gibi bu ay da okuyucuyla. Eray Canbek, Sennur Sezer ile yazarlık arkadaşlığını anlattı. Cengiz Gündoğdu, Sennur Sezer Şiirinde Tikel-Olan’da Genel-Olan Diyalektiği ile karşımıza çıkıyor. C. Hakkı Zariç, Sennur’un Aslı Adı çalışmasıyla dergiye katkıda bulunan yazarlardan. Sennur Sezer’in yakın arkadaşı Tahir Şilkan, Sennur Sezer ve kitabı “Türk Safo’su Mihri Sultan” incelemesiyle yeni sayıda. Bunun yanında Ayten Mutlu, Neslihan Yalman, Oya Uysal ve Yaprak Öz   2016 Türkiye’sinde “Kadın” Şairin Durumu soruşturmasında düşüncelerini aktaran isimler.

Ayrıca Sel Yayınları editörü Bilge Sancı ile Türkiye’deki editöryel durum ve ünlü ressamlardan Paul Cezanne ile Ahmet Hamdi Tanpınar sanatının karşılaştırması var. Bu isimler dışında dergiye katkı sağlayan birçok genç şair ve yazar Parende Dergisi’nin yeni sayısında okuyucuları bekliyor.

Sosyal Medya Adresleri:

https://twitter.com/Parendedergisi

https://www.facebook.com/Parendedergisi/

https://www.instagram.com/parendedergisi/ 

edebiyathaber.net (4 Ekim 2016)

  • Eylem Taşcı - 03/09/2018 - 20:07

    Rus dili ve edebiyatı mezunuyum. Kendimi bildim bileli de bir şeyler yazıyorum ve yazmayı çok seviyorum. Kendime bu konuda güveniyorum. Bu yeteneğimi kullanabileceğim bir iş istiyorum. Ayrıca kendime ait bir internet sayfam var. Orada deneme, günlük yazılar ve film-kitap eleştirisi yapıyorum.cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r