“Kadim Cadılık Öğretisi” yayımlandı

Ocak 22, 2020

“Kadim Cadılık Öğretisi” yayımlandı

Erhan Altunay’ın “Kadim Cadılık Öğretisi” adlı kitabı Destek Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Araştırmacı yazar Erhan Altunay, yine sıradışı bir kitapla okurlarıyla buluşuyor ve tarih boyunca tartışılagelen kavramlardan olan “cadılık” konusuna pek çoğumuzun aklına bile gelmeyen bir açılım getiriyor. Kadim Cadılık Öğretisi cadı, cadılık, Wicca, büyü gibi kavramlarla ilgili okuma yapmaya yeni başlayanlar ve merak edenler için kılavuz niteliğinde bir kaynak olarak öne çıkıyor. Kadim bilgiden başlayıp modern cadılığa uzanan Kadim Cadılık Öğretisi Destek Yayınları’ndan çıktı.

Arka Kapak Yazısı:

Yeniçağın büyücüleri, süpürgesiz cadılar…

Günümüzde cadılıktan ya da büyücülükten söz etmek hâlâ çok kişiye garip gelebilir, oysa insanlık tarihi boyunca, son yüzyıla kadar, cadılıktan söz eden biri hiç de garip karşılanmıyordu.

Dünyanın pek çok yerinde kendilerine “cadı” diyenlerin ve cadı toplulukları oluşturanların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Üstelik çağımızın cadıları öyle filmlerdeki gibi ellerinde uçan süpürgeler, üzerlerinde pelerinler taşıyan, kazanlar kaynatan “kocakarılar” değiller. Her ırktan, her cinsiyetten, dünyayı seven aydın insanlar…

“Cadı” dendiğinde başkalarına büyü yapan insanlar aklınıza geliyor olabilir. Oysa insanın evrimi boyunca büyü ve büyücü kavramları her zaman her yerde kültür kalıpları içinde var olmuştur. Paganizmde büyü, Wicca’nın da kabul ettiği gibi, bir başkasının iradesine karşı yapılan bir eylem değil, kişinin kendini geliştirmesinin bir yoludur. Yani bir çeşit ayindir. Söz konusu ayinin ya da daha genel bir ifadeyle ritüelin amacı sadece yapan kişinin hayrı ve gelişimi içindir. Dolayısıyla Wicca yolunu seçen bir Wiccan, aslında büyüyü kendini geliştirmek adına yapan kişidir…

Araştırmacı yazar Erhan Altunay’ın kaleme aldığı KADİM CADILIK ÖĞRETİSİ binlerce yıldır yeryüzünde ifade bulmuş, günümüzde de halen karşılık bulmaya devam eden kadim ritüelleri, kültleri ve mitleri anlaşılır ve uygulanabilir şekilde tarafsız ve yorumsuz bir biçimde sunuyor.

Yazarın Yayınevimizden Çıkan Diğer Kitapları:

Ayasofya’nın Gizli Tarihi

Masalcı

Mezopotamya ve Mısır Paganizmi

Paganizm I

İstanbul’un Gizli Tarihi

Kelt ve Germen Paganizmi

İstanbul’un Pagan Çağı

edebiyathaber.net (22 Ocak 2020)

Yorum yapın