“Bezden Tuvalete Kolay Geçiş” raflarda

Aralık 20, 2021

“Bezden Tuvalete Kolay Geçiş” raflarda

Sarah Ockwell-Smith’in “Bezden Tuvalete Kolay Geçiş” adlı kitabı, Nazlı Ceyhan Sümter çevirisiyle Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Çocuğunuzun bezi bırakmaya hazır olduğunu nasıl anlarsınız?

İlk denemeyi nasıl yapmalı? Gündüz mü gece mi?

Hangisiyle başlamalı? Çiş mi kaka mı?

Bezden tuvalet alışkanlığına geçiş ne kadar sürer?

Geçiş döneminde beslenme düzeni nasıl olmalı?

Tuvalet kazalarıyla nasıl başa çıkarsınız?

Çocukların gelişimindeki en önemli aşamalarından biri de bezden tuvalete geçiştir. Bu süreç çoğu anne baba için tahmin edemeyeceğiniz kadar endişeli olabilir.

Sarah Ockwell-Smith, Bezden Tuvalete Kolay Geçiş’te çocuğun cinsiyetine göre belirlenen sıkı kurallardan, ödüllerden ve cezalardan uzak, yepyeni bir bakış açısı sunuyor bize. Çocuğun ritmine uyarak, zorlanmadan bu süreci nasıl geçireceğimizi açıklıyor. Bu yolculukta çocuğumuza şefkatli bir yaklaşımla rehberlik etmemizi sağlayacak en temel ipuçlarını veriyor.

Tadımlık>>>

Yazar hakkında

Sarah Ockwell-Smith İngiltere’de doğdu. Üniversitede psikoloji öğrenimi gördü. Aynı zamanda çocuk homeopatisi, hipnoterapi ve psikoterapi eğitimi aldı. 0-6 yaş arasındaki çocukların sorunlarıyla başa çıkma konusunda binlerce aileye danışmanlık yaptı. Dört çocuk annesi olan Sarah Ockwell-Smith’in Çocuğum Neden Uyumuyor? adlı kitabı da Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

edebiyathaber.net (20 Aralık 2021)

Yorum yapın