“Hayatımız Kitap”ın 29 Nisan konukları Işık Tabar Gençer ve Ferruh Gençer

Nisan 28, 2021

“Hayatımız Kitap”ın 29 Nisan konukları Işık Tabar Gençer ve Ferruh Gençer

Kitaba ve yayıncılığa odaklanan online program “Hayatımız Kitap”ın 29 Nisan 2021 Perşembe akşamı 21.00’de canlı yayınlanacak yeni bölümünde Metin Celal, Pan Yayıncılık’ın kurucuları Işık Tabar Gençer ve Ferruh Gençer’i ağırlayacak.

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin hayata geçirdiği programın yeni bölümünde, programı hazırlayan ve sunan Metin Celal ile konukları Işık Tabar Gençer ve Ferruh Gençer; ülkemizde yayıncılık sektörüne uzun yıllardır önemli katkılarda bulunan Gençerler’in yayıncılık hikâyesini, dünden bugüne Türkiye’de yayıncılığın yolculuğunu ve sektörün sorunlarını konuşacaklar. “Hayatımız Kitap” programı, yayın saatinde Türkiye Yayıncılar Birliği’nin YouTube kanalından canlı olarak izlenebilir.

Yayıncı ve yazar Metin Celal ile gazeteci ve yazar Sibel Oral “Hayatımız Kitap” programını dönüşümlü olarak yönetiyorlar. Program, yayıncılık sektörünün paydaşlarını bir platform üzerinde bir araya getirerek sektörde çalışanları, sektörle ilgili kişileri, öğrencileri ve Türkiye Yayıncılar Birliği üyelerini bilgilendirmeyi; ufuk açıcı sohbetlerle geleceğe dair öngörüleri, sorunları, yeni fikirleri masaya yatırmayı; topluma yayıncılığı anlatmayı; okumanın önemi ve gerekliliği konusunda bilinç kazandırmayı ve yayıncılık sektörüne itibar kazandırmayı hedefliyor.

Uzun yıllardır yayıncılık dünyasına değerli katkılar sunmuş yayıncı ve yazar Metin Celal, online “Hayatımız Kitap” programında iki haftada bir perşembe günleri yayıncılar, genel yayın yönetmenleri ve editörlerle sohbet ediyor. Metin Celal ve konukları programda, yayıncılık sektöründeki gelişmeler, sorunlar, çözüm yolları, yayın politikaları ve okuma kültürü konularına yoğunlaşıyor. Deneyimli gazeteci ve yazar Sibel Oral ise iki haftada bir perşembe günleri yazarlarla sohbet ederek “Hayatımız Kitap”ta seyircilere, yazma deneyimleri, yeni kitapları ve Türkiye’de okur eğilimleri ve okuma kültürü konularında yoğunlaşan bir program içeriği sunuyor.

Her perşembe 21.00-21.45 saatleri arasında canlı yayınlanan “Hayatımız Kitap” programı, Türkiye Yayıncılar Birliği’nin YouTube kanalından izlenebiliyor. “Hayatımız Kitap”ın önceki bölümlerine ise yine YouTube’dan ulaşılabiliyor.

edebiyathaber.net (28 Nisan 2021)

Yorum yapın