Haftanın polisiyesi: “Bir Polis Hafiyesinin Harikulade Maceraları”

Mayıs 16, 2023

Haftanın polisiyesi: “Bir Polis Hafiyesinin Harikulade Maceraları”

Alevcan’ın “Bir Polis Hafiyesinin Harikulade Maceraları” adlı romanı Oğlak Yayınları etiketiyle geçen yıl yayımlandı. Bu heyecanlı polisiyeyi öneriyoruz.

Tanıtım bülteninden

Kimliği bilinmeyen, “Alevcan” mahlasını kullanan gizemli yazardan, Bir Polis Hafiyesinin Harikulade Maceraları, Türk polisiye edebiyatının neredeyse yüz yıl önce yazılmış bir örneği olarak okuyucusuna tekrar kavuşuyor.

… Bir an içinde gardırobun kapağı açıldı. Odaya bir gölge, arkasından bir ikinci gölge daha atladı… Bunlar hiç söz söylemiyorlar, daha doğrusu, iş görmeyi söz söylemeye tercih ediyorlardı. Odanın içini kaplayan duman bulutunun yoğunluğundan yararlanarak birisi hizmetçi kadının diğeri de Nerime’nin üzerine atıldı… Nerime’nin artık söz söyleyecek hâli, mecali yoktu. Bütün sinirleri tambur teli gibi gerilmiş, dişleri birbirine kilitlenmişti… Hizmetçi kadına gelince, o çoktan baygın bir hâldeydi. Gölgelerden birisi Nerime’yi kolları arasına almıştı. Ötekiyse hizmetçi kadını bağlamaya çalışıyordu.

Oğlak Yayınları, “Birçok harikuladelikler, esrarengiz vak’alar, aşk, intikam, cinayet, intihar, takip gibi heyecanlarla dolu milli roman” Bir Polis Hafiyesinin Harikulade Maceraları’nı Klasik Maceraperestler dizisinde yayımlamaktan gurur duyar.

Tadımlık>>>

edebiyathaber.net (16 Mayıs 2023)

Yorum yapın