Gülümsemenin gücünü düşündünüz mü hiç?

Mart 10, 2022

Gülümsemenin gücünü düşündünüz mü hiç?

Raoul Follereau’nun yazdığı, Hoda Hadadi’nin resimlediği “Gülümse”, 3 ve üzeri yaş grubu için Sima Özkan çevirisiyle Meraklı Tilki Kitaplığı tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Kalpten kalbe giden en kısa yol!

Bu kitapta Raoul Follereau, duru ve samimi diliyle içten bir gülümsemenin benzersiz değerinin altını çiziyor. Follereau’nun büyüleyici cümlelerine, dünya çapında pek çok ödülün sahibi, çizer Hoda Hadadi can veriyor. Kitap, gülümsemeyi seven ve gülümsemeleriyle etraflarındaki dünyayı değiştiren iki çocuğun hayatlarındaki bir günün hikâyesini muhteşem dizelerle anlatıyor.  

Raoul Follereau (1903-1977) Fransız yazar, yardımsever ve Dünya Cüzzam Günü’nün kurucusudur. Follereau; gülümsemeyle yapılan nazik, anlayışlı davranışların iyileştirici gücünü anlattığı dizelerinin, ne kadar uzaklara yolculuk edebileceğini ve tüm dünyada sevilerek okunacağını asla hayal bile edemezdi. Sanatçı Hoda Hadidi’nin, karakterlerin duygularını yansıtarak oluşturduğu ayrıntılı, rengarenk ve olağanüstü zarif kolaj desenleri ise, kitabın her sayfasını neşe ve mutlulukla dolduruyor.

Küçüklere uygun basitlikte ama büyüklere de uygun derinlikte, herkesin seveceği olağanüstü güzellikteki bu kitap, sizin de yüzünüze kocaman bir gülümseme yerleştirip içinizi mutlulukla dolduracak…

edebiyathaber.net (10 Mart 2022)

Yorum yapın