Ecinniler’in 17. sayısı çıktı

Eylül 7, 2022

Ecinniler’in 17. sayısı çıktı

Ecinniler kültür ve edebiyat dergisinin 17. sayısı yayımlandı.

İki aylık kültür ve edebiyat dergisi Ecinniler Eylül-Ekim sayısında dosya kapsamında posthümanizm kavramının da yardımıyla makinelerin edebiyattaki yeri tartışıldı. Gökhan Arslan’ın editörlüğünde hazırlanan ve “Mekanik Edebiyat” başlığını taşıyan dosyada, Arslan’ın Deniz Gündoğan İbrişim ile gerçekleştirdiği söyleşinin yanında Evren Akaltun Akan, Murat Göç-Bilgin, Burak Irmak, Işık Sungurlar, Sibel Yılmaz, Rıdvan Ardıç ve Petek Sinem Dulun’un yazıları yer alıyor. Arslan, sayının sunuş yazısında hepimize soruyor: “Fakat yaşadığımız çağda, makinelerin birer tanrı gibi kabullenilmediğini kim iddia edebilir?”

Yeni sayının şairleri Batur Ozan Togay, Beyza Çemberci, Bilge Miray Aslan, Enver Ali Akova, Furkan Eren Ekici, Gürsel Bektaş, Hilal Özdemir, Nurgül Sedef, Rezzan Çakar, Sahra Nacar, Sertaç Çıralı ve Tevfik Kanoğlu. 

Bu sayının öykülerinin altında Esra Kahya, Korkut Kabapalamut, Melike Pehlivan İşler, Sahip Can, Sevtap Ayyıldız ve Yalın Gündüz’ün imzaları var.

Çayan Okuduci Nuroj Munzur’dan, Işık Ergüden ile Zarife Biliz Rene Char’dan ve Ulaş Temur da Xakani Hass’dan birer şiir çevirdiler.

Ahmet Efe Ekici ve Saliha Samanlı kaleme aldıkları inceleme yazıları ile bu sayıya katkı sundular.

edebiyathaber.net (7 Eylül 2022)

Yorum yapın