Dünya edebiyatının kişiliği oldukça renkli yazarından

Mart 18, 2021

Dünya edebiyatının kişiliği oldukça renkli yazarından

George Sand’ın “Hayatımın Hikâyesi” adlı kitabının 2. baskısı, Birsel Uzma çevirisiyle Oğlak Yayınları tarafından 2020 yılında yayımlandı. Yazarın tüm kitapları % 40 indirimde.

Tanıtım bülteninden

“Kararımı verdikten sonra ona ne bir açıklama ne de sitemde bulundum. Neye sitem edecektim? Ondan ne isteyebilirdim? Bu güzel ve iyi insanı, gelecek dolu bu hayatı neden altüst edecektim? Zaten kopma noktalarında ilk adımı atan, zalim ya da bahtsız olmaya zorlanmış olan kişi sorgulanmamalı ve yargılanmamalıdır. Onun bu duruma düşmesini istemedim. O, acı çekmeyi hak etmemişti. Bense, onu rahatsız ederek bana duyduğu saygıyı kaybetmek istemiyordum. Gururu, kadının en önemli görevlerinden biri olarak algılamakta haklı mıyım bilmiyorum ama tek bir kişiye yüklenmiş aşkı aşağılamadan edemiyorum. Bu noktada, gerçek aşkları veren ve geri alan Tanrı’ya bir saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Bir ruhun aşka yenilmesinin kölelik olup olmadığını tartışmamak gerek artık. İnsana özgürlüğü, ruha istediğini sevme hakkı, Tanrı’ya ondan gelen ateşi vermek gerek.”

Dünya edebiyatının kişiliği en renkli yazarlarından George Sand’ın “anlatmaktan hoşlandıklarını aktardığı bir hayat romanı” da, “Oğlak Klasikleri” arasında.

Tadımlık>>>

Tüm kitapları>>> 

edebiyathaber.net (18 Mart 2021)

Yorum yapın