Behzat Ç. geri dönüyor

Mart 8, 2021

Behzat Ç. geri dönüyor

Yayınlandığı dönemin sevilen dizilerinden “Behzat Ç.” ekranlara geri dönecek. Emrah Serbes’in “Behzat Ç: Çekiç ve Gül” adlı romanından uyarlanacak dizinin Netflix’te yayımlanması planlanıyor.

Yazar Emrah Serbes’in hem senaristi hem de yönetmeni olacağı dizi, yazarın mayıs ayında yayımlanacak “Behzat Ç: Çekiç ve Gül” adlı yeni kitabından uyarlanacak.

TV100’den Birsen Altuntaş’ın haberine göre, Doruk Acar’ın patronu olduğu Insignia Yapım ile birlikte Emrah Serbes’in hem senarist hem de yönetmen olarak ortak yapımcı olacağı dizinin cast çalışmaları dün itibarıyla başladı.

Üç sezon olarak Netflix’de yayımlanması planlanan dizinin başrolü için görüşmeler sürerken, James Bond tarzında bir karakterin yaratıldığı yeni “Behzat Ç.”de, her sezon farklı bir başrol oyuncusunun yer alacağı öğrenildi.

13 yıl 4 ay hapis cezası aldı

22 Eylül 2017’de İzmir-Aydın otoyolunda arkadaşı Kenan Doğru ile yolculuk yaparken kendi kullandığı araçla trafik kazası geçirdi ve kazaya karışan diğer araçta aynı aileden 3 kişi öldü. Olay sonrasında kazayı arkadaşı Kenan Doğru üstlendi ve medyada Emrah Serbes’in adı geçmedi.

Emrah Serbes, 28 Eylül 2017 tarihinde sosyal medya hesabından kazayı kendisinin yaptığını ve tutuklanan arkadaşı Kenan Doğru’nun suçsuz olduğunu itiraf etti.

İtirafın ardından Torbalı Adliyesi’ne ifade vermeye giden Emrah Serbes tutuklandı, Kenan Doğru serbest bırakıldı.

Olay yeri tutanağına göre Emrah Serbes kusurluydu ve kazadan sonra 112’yi aramadıkları, sağlık kontrolünü kabul etmedikleri tespit edildi.

Aracının arka koltuğunda veya aracın yanında içki şişesi bulunduğu iddia edildi.

12 Temmuz 2018’de yargılandığı davanın üçüncü duruşmasında 13 yıl 4 ay hapis cezasına mahkûm edildi.

Olayda annesi, babası ve kardeşini kaybeden Ahmet Mert Özçelik, Emrah Serbes’ten 4.5 milyon liralık manevi tazminat talebiyle dava açtı.

Serbes açık cezaevine geçtikten sonra Covid-19 salgını tedbirleri nedeniyle tahliye edildi.

Kaynak: KültürServisi (8 Mart 2021)

Yorum yapın