Agatha Christie’nin gerçek yaşam öyküsüne dayanan soluk soluğa bir roman: Cinayet Ustası

Ekim 14, 2021

Agatha Christie’nin gerçek yaşam öyküsüne dayanan soluk soluğa bir roman: Cinayet Ustası

Andrew Wilson’un “Cinayet Ustası” adlı romanı, Çiğdem Öztekin çevirisiyle Altın Kitaplar tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Agatha Christie’nin gerçek yaşam öyküsüne dayanan Cinayet Ustası, ünlü yazarın 1926 yılının Aralık ayında aniden ortadan kaybolduğu on bir günü konu ediyor.

Agatha Christie, Aralık 1926’da arkasında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Yürütülen geniş çaplı operasyona rağmen ünlü polisiye yazarı bir türlü bulunamaz. On bir gün sonra bir kaplıca otelinde ortaya çıktığında kocasının metresinin adını kullandığı öğrenilir. Ünlü yazar, kayboluşu ve orada ne yaptığıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmaz. Bugüne dek bu gizem çözülememiş, o on bir günde yaşananlar hiçbir zaman öğrenilememiştir. Peki ya Agatha Christie hain bir şantajcının kurbanı olduğu için ortadan kaybolduysa? Amansız bir düşmanla savaşıp onun kıskacından kurtulmak için umutsuzca çabaladıysa? Gizemli cinayetlerin kraliçesi bir cinayet işlemek zorunda kaldıysa?

“Gerçekler ışığında yazılmış, elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bir polisiye… Ünlü yazarın korkularının ve umutlarının anlatıldığı muhteşem bir eser.”

Guardian

“Wilson ele aldığı konuyu derinlemesine bilmekle kalmıyor aynı zamanda ustaca bir hikâye anlatımıyla edebi oyunların sınırlarında dolaşıyor. Ayrıca çok da eğlenceli…”

Observer

Orijinal İsim: A Talent for Murder

Sayfa Sayısı: 344

Fiyatı: 42.00 TL

YAZAR HAKKINDA

Andrew Wilson, ödüllü bir yazar ve gazetecidir. Sylvia Plath, Alexander McQueen, Harold Robbins’in biyografilerini ve Titanik’ten kurtulan bir grup insanın hikâyelerini kaleme aldı. Merkezinde Agatha Christie’nin yer aldığı dört kitaplık polisiye roman serisi İngiltere ve Amerika’da yayımlandı, geniş bir okuyucu kitlesine ulaştı. 2003 yılında ilk kitabı olan Patricia Highsmith biyografisiyle Whitbread biyografi ödüllerinin kısa listesine girdi. 2003’te LAMBDA edebiyat ödülünü ve 2004’te Edgar Allan Poe ödülünü kazandı. Sunday Times, Observer, Daily Mail, Independent, Tatler, Smithsonian ve Washington Post dahil olmak üzere pek çok gazete ve dergide gazetecilik yaptı. Halihazırda çeşitli mecralarda yazarlık dersleri vermekte, polisiye ve biyografi yazımı konularında danışmanlık yapmaktadır.

edebiyathaber.net (14 Ekim 2021)

Yorum yapın