Zülfü Livaneli’nin Serenad’ı Amerikalı okurlarıyla buluşuyor

Şubat 28, 2020

Zülfü Livaneli’nin Serenad’ı Amerikalı okurlarıyla buluşuyor

Türkiye çağdaş edebiyatının özgün ve güçlü kalemlerinden Zülfü Livaneli, Amerikalı okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Yazarın 2016 senesinde Doğan Kitap’tan yayınlanan Serenad romanı 3 Mart tarihi itibarıyla Amerika’da satışa sunulacak.

Livaneli, Serenade for Nadia ismiyle yayınlanacak kitabı için 28 Şubat ve 1 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek özel bir imza etkinliğiyle New York’lularla buluşmaya hazırlanıyor.

60 yıldır devam eden bir aşkın hikayesini anlatan Serenad, dünya düzenini yeniden yazan tüm siyasi sorunlarda dahi asıl harcananın insan olduğu gerçeğini okurlarına hatırlatan dokunaklı bir roman. Her şey, 2001 yılının Şubat ayında soğuk bir gün, İstanbul Üniversitesi’nde halkla ilişkiler görevini yürüten genç bir kadın olan Maya Duran’ın ABD’den gelen ve artık 90’ına merdiven dayamış Alman asıllı Profesör Maximilian Wagner’i karşılamasıyla başlar. 1930’lu yıllarda İstanbul Üniversitesi’nde hocalık yapmış olan profesörün isteği üzerine, Maya bir gün onu Şile’ye götürür. Böylece, katları yavaş yavaş açılan dokunaklı bir aşk hikâyesine karışmakla kalmaz, dünya tarihine ve kendi ailesine ilişkin birtakım sırları da öğrenir.

edebiyathaber.net (28 Şubat 2020)

Yorum yapın