Masthead header

“Zaman ve Travma: Kitlesel Acının Nesillerötesi Hafızası” sempozyumu 16-17 Nisan’da

politicsBoğaziçi Üniversitesi ve Columbia Üniversitesi işbirliğiyle “Zaman ve Travma: Kitlesel Acının Nesillerötesi Hafızası” uluslararası sempozyumu 16-17 Nisan’da düzenleniyor.

Global Think-in programı kapsamında gerçekleşecek panelde Columbia Üniversitesi’nden tarihçi Carol Gluck ve Rashid Khalidi, Tokyo Yabancı Çalışmalar Üniversitesi’nden filozof Minoru Iwasaki, Sabancı Üniversitesi’nden antropolog Leyla Neyzi, Bilgi Üniversitesi’nden psikoterapist Murat Paker yer almaktadır. Boğaziçi Üniversitesi’nden tarihçi Edhem Eldem panelin moderatörlüğünü üstlenecektir.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleşecek sempozyumun ilk gününde konuşma başlıkları ise şöyle:

Rashid Khalidi – 20. Yüzyılda Orta Doğu

Leyla Neyzi – Hafızalarda 1915

Murat Paker – 1915 Travması

Minoru Iwasaki –Korelilere karşı 1923 Tokyo katliamı

17 Nisan günü ise Studio-X’te Sogan Üniversitesi’nden tarihçi Jie-Hyun Lim, Birzamanlar Yayıncılık’tan Osman Köker ve Boğaziçi Üniversitesi’nden tarihçi Selçuk Esenbel’in sunumları tartışmaya açılacak.

16 Nisan 2015 günü saat 17:00’de başlayacak panel ile 17 Nisan’da 10:00-13:00 arasında devam edecek olan çalıştay, İngilizce ve halka açık olarak gerçekleşecektir. Çalıştayda ayrıca simültane tercüme hizmeti verilecek.

Program

16 Nisan 2015, Perşembe – Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Rektörlük Konferans Salonu

17 Nisan 2015 – Studio-X, Fındıklı

edebiyathaber.net (15 Nisan 2015)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r