Masthead header

Yazarın karanlık odası

Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi, Ekim ayında gazeteci yazar Doğan Hızlan’ın da katılımıyla gerçekleşecek olan edebiyat söyleşilerinden “Yazarın Karanlık Odası”na tüm edebiyat severleri bekliyor.

Yapı Kredi Kültür Merkezi, 1992 yılında “Salı Toplantıları“ dizisiyle başlayan ve bir Beyoğlu klasiği haline gelen edebiyat söyleşilerine aynı hızla devam ediyor.

Bugüne dek fotoğraf, sinema, sanat tarihi, arkeoloji, edebiyat, felsefe gibi farklı disiplinlerde pek çok etkinliğe ev sahipliği yapan Yapı Kredi Kültür Merkezi son 2 yıldan beri etkinliklerini Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED)’nde gerçekleştiriyor. Bu kez kitapseverler edebiyat söyleşilerinin fotoğrafla edebiyatın bir araya geldiği yeni formatıyla “Yazarın Karanlık Odası”na girme fırsatı elde edecek.

Bu sene ilki Ekim ayında yine ANAMED’de gerçekleştirilecek olan “Yazarın Karanlık Odası”1 adlı edebiyat etkinliğinde, ülkemizin önde gelen yazarlarıyla anılara yolculuklar yapılacak. Yazarlar, albümlerinden seçtikleri çok özel fotoğraflar eşliğinde yaşamlarının dönüm noktalarından, ailelerinden, arkadaşlarından, iş çevrelerinden, edebiyat dünyasındaki ilişkilerinden ve dostluklarından konuşacaklar.

Yazarların özel hayatlarından kesitleri kendi ağızlarından dinlerken, bir yandan da önemli yapıtlarına, sevilen kitaplarına ilişkin anekdotlar ve ipuçları da ortaya çıkacak. Yazarların dünyasında çıkılan yolculukta izleyiciye değerli yazar Nursel Duruel de kılavuzluk edecek.

Denemeci, eleştirmen, dergici, yayıncı, gazete yazarı kimliklerinin ötesinde, edebiyatımızın son elli yılına damgasını vurmuş olan gazeteci – yazar Doğan Hızlan Foto-biyografik Söyleşiler’in ilk konuğu olacak.

16 Ekim 2012

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r