Venom hayranlarına

Temmuz 24, 2023

Venom hayranlarına

James R. Tuck’ın “Venom: Ölümcül Koruyucu” adlı kitabı, Kübra Tekneci çevirisiyle Epsilon Yayınevi tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Eddie Brock tuhaf bir uzaylı simbiyotla biyolojik olarak birleşince, ikili ortak bir amaç edinir. Önceleri tek istedikleri, baş düşmanları Örümcek Adam’ı ezmektir. Fakat birçok girişimin ardından Venom, ağ örücüyle istemeye istemeye ateşkes ilan eder.

Brock belayı geride bırakmaya hevesli bir şekilde New York’tan ayrılıp batıya, doğduğu şehir San Francisco’ya gider ama belanın onun için başka planları vardır. Brock masumların savunucusu olmaya karar verir fakat o 1.90 boyunda, 118 kiloluk, kaslı ve köpekbalığı gibi sivri dişleri olan bir figürdür.

Venom, önce Brock’un sözünde durmadığından emin olan öfkeli Örümcek Adam’ın, sonra Ölümcül Koruyucu’yu öldürmeyi amaçlayan bir grup zırhlı düşmanın dikkatini çeker. Venom daha büyük bir tehditle, her biri Brock’unkine benzer simbiyot kostümlü beş eğitimli katille yüzleşmek için ağ örücüyle güçlerini birleştirir. Onlar Venom’un kana susamış çocuklarıdır.

Orijinaline son derece saygılı ama aynı zamanda yenilikçi, kötü kahramanın en ünlü hikâyelerinden birinin bu yorumu, Venom hayranlarını fazlasıyla tatmin edecek.”

– Adventures in Poor Taste

edebiyathaber.net (24 Temmuz 2023)

Yorum yapın