Ünlü psikiyatristten içgörüye giden ruhsal bir yol

Ocak 26, 2024

Ünlü psikiyatristten içgörüye giden ruhsal bir yol

John Sharp’ın İçgörü Terapisi adlı kitabı Epsilon Yayınevi tarafından Banu Tatari çevirisiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Hikâyenizi Keşfedin, Hayatınızı Yeniden Yazın

Her insanın bir hikâyesi vardır; hayatlarını, kararlarını ve düşünme biçimlerini şekillendiren kişisel bir anlatı. Peki bunun aynı zamanda beyninizin yapısını da etkilediğini biliyor muydunuz?

Ünlü psikiyatrist ve Harvard Tıp Fakültesi profesörü olan John Sharp, bilinçdışı anlatınızı keşfetmek ve yeni içgörünüzü kullanarak kendinizi sabote etmenizin temelinde yatan “yanlış gerçeği” ortadan kaldırmak için sekiz adımlı bir süreç sunuyor. Eşsiz yaklaşımı, uygulamalı psikolojinin dört temel alanını -kontrol ustalığı teorisi, bağlanma teorisi, hikâye terapisi ve pozitif psikoloji- kendi araştırması ve profesyonel deneyimi ile bütünleştirerek içgörüye giden ruhsal bir yol inşa ediyor.

Dr. Sharp’ın yaklaşımı basit ve erişilebilir olmakla birlikte derin sonuçlar doğuruyor. Alıştırmalar, testler, vaka çalışmalarının derinlemesine incelenmesi ve rehberliği sayesinde yanlış gerçekliğinizi bulabilecek, hikâyenizi yeniden yazarak hayatınızı dönüştürebileceksiniz. İçgörü düğmesine bir kez bastığınızda, içinizde parlayacak ışığı hiçbir şey engelleyemeyecek.

edebiyathaber.net (26 Ocak 2024)

Yorum yapın