Masthead header

Üçüncü Mevki’nin 5. ve son sayısı çıktı

Derginin basın bülteninde şu cümleler yer alıyor: “2012’nin şubat ayında yayımlanan ilk sayısıyla beraber ‘Edebiyat da bizi birleştiremeyecekse yaşamayalım,’ diyen Üçüncü Mevki öldü. Buyurun cenazemize.”

Son sayının şairlerinin Hayriye Ünal, Murat Üstübal, Seyhan Kurt, Ayşegül Tözeren, Murat Çelik, Ertuğrul Rast, Bilâl Yavuz, Umur Çepni, A.Çağrı Bayındırlı, Tevfik Hatipoğlu, İsmail Kemal Durhan, Özgür Ergün Bayram, Ayşegül Öztürk, Ahmet Testici, Ferhat Dönmez, Emre Gürkan Kanmaz, Burcu Karakoç, Furkan Diben ve Ahmet Seven olduğu belirtiliyor.

Ertuğrul Rast’ın Hayriye Ünal ve Murat Üstübal’la şiir/poetika üzerine, Gökçe Özder’in Nihan Kaya ile öykü ve romancılık üzerine yaptıkları söyleşilerin yer aldığı son sayının öykücüleri ise, Emre Jr. Öztoprak, Murat Şahin, Hüner Aydın ve Özgür Puya.

Bu sayının tek denemesi Mehmet Kahraman’dan. Murat Üstübal Ece Ayhan şiirine yakından bakmış. Hakan Bilge’nin “Full Metal Jacket”, Gökçe Özder’in Abdullah Harmancı’nın son öykü kitabı “Seni Ne İhtiyarlattı?” ve Fadime Gençoğlu’nun İhsan Oktay Anar’ın “Yedinci Gün” romanı hakkındaki yazıları da yer almış sayfalarda.

Bülten metni şu cümleyle kapanıyor: “Bir şeyi kırk kere söylerseniz, o şey olur derler:  40 x Edebiyat da bizi birleştiremeyecekse yaşamayalım. Sağlıcakla kalın.”

Üçüncü Mevki’ye ulaşabileceğiniz yerler:

İstanbul (Beyoğlu) – Mephisto

İstanbul (Kadıköy) – Mephisto

İstanbul (Fatih) – Ağaç Kitabevi

İstanbul (Cağaloğlu) – Ana Kitabevi

İstanbul (Beyoğlu) – Simurg Sahaf

İstanbul (Üsküdar) – İskele

Ankara (Kızılay) – İmge Kitabevi

Ankara (Kızılay) – Kurtuba Kitap Kafe

Ankara (Kızılay) – İhtiyar Kitap Kafe

Konya – Çizgi Kitabevi

Konya – Hüner Kitabevi (Rampalı Çarşı en alt kat)

Eskişehir – Adımlar Kitabevi

Bursa – Seriyye Kitabevi

Rize – Önce Kitap Kafe

edebiyathaber.net (7 Ocak 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r