Türün meraklıları için Karanlık Göl yeniden raflarda

Temmuz 8, 2024

Türün meraklıları için Karanlık Göl yeniden raflarda

Sarah Bailey’in Karanlık Göl adlı romanı 5. baskısıyla The Kitap Yayınları tarafından İsmail Korhan Tok çevirisiyle yeniden okuyucuyla buluştu.

Tanıtım bülteninden:

Rose gün ışığıyla aydınlanmıştı, yüzü hiçbir şeyi ele vermiyordu. O zamanlarda bile, Rose çözmeyi çok istediğim bir gizemdi benim için. Avustralya’nın küçük ve sakin bir kasabasında yaşayan cinayet dedektifi Gemma Woodstock, lise yıllarından bir sınıf arkadaşının boğulup göle atılan cesediyle karşılaştığında dünyası alt üst oldu. Üstelik karşısındaki herhangi bir arkadaşı değil, Smithson Lisesinde önce öğrenci olan, yıllar sonra tiyatro öğretmeni olarak geri gelen, güzelliği ve çekiciliğiyle herkesin üzerinde büyük bir etki bırakan Rosalind Ryan’dı. Beraber okudukları sırada Rosalind’in hayatı Gemma için büyük bir gizem olsa da ölümü çok daha büyük bir bulmacaydı. Neden Sydney’deki işini bırakıp doğduğu kasabaya geri dönmüştü? Babası zengin bir iş adamıyken neden küçük, eski bir evde yaşıyordu? Ve birçok hayranı olmasına rağmen, Rosalind’i gerçekten tanıyan hiç kimse yok muydu? Gemma’nın zihni Rosalind’in bilinmezliklerini çözme arzusuyla dolu olsa da saklaması gereken kendi yasak ilişkisi ve peşini bırakmayan, geçmişten çıkıp gelen felaketleri vardı.

Yazarlar Hakkında:

Sarah Bailey, Avustralya’nın Melbourne şehrinde iki oğlu ve kedisiyle birlikte yaşıyor. İlk romanı “Karanlık Göl”ü yazmadan önce reklam sektöründe çalışıyordu. Bu dönemde hayatı yazma ve çalışma olmak üzere ikiye bölünmüş durumdaydı. Şimdilerde 2019 yılında yayınlanması planlanan üçüncü kitabı üzerine çalışıyor.

edebiyathaber.net (8 Temmuz 2024)

Yorum yapın