Masthead header

Terry Pratchett’tan “Cadının Elektrikli Süpürgesi”

Terry Pratchett‘ın 10 yaş ve üzeri okurlar için yazdığı”Cadının Elektrikli Süpürgesi”, Niran Elçi çevirisiyle Tudem Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Fantastik edebiyatın efsanesi dünyaca ünlü İngiliz yazar Sör Terry Pratchett’tan, 10 yaşın üstündeki okurlar için olağanüstü komik bir öykü derlemesi: Cadının Elektrikli Süpürgesi

Okurlarını bambaşka dünyalara uçuran, sihirle buluşturan, tuhaf yaratıklarla tanıştıran kitap, fantastik edebiyatın demirbaş temaları üzerine kaleme alınmış on dört resimli öyküden oluşuyor.

41 kitaplık DiskDünya serisi ile tüm dünyada sıkı bir hayran kitlesine sahip olan Terry Pratchett, bu sefer Cadının Elektrikli Süpürgesi’yle küçük okurlarını kahkahalara boğacak.

Sihirbazlar arasında yaşanan amansız bir savaş, tercihe göre zeplinle ya da suyun dibindeki bir denizaltıyla çıkılan heyecan verici bir yolculuk, elektrikli süpürgesine binip uçan bir cadı, Vahşi Batı’nın en hızlı cop kullanıcısı, yürüyen ve konuşan heykeller, asi bir karınca ve hatta, devasa bir pasta. Hepsi ve çok daha fazlası Terry Pratchett’ın kaleme aldığı, Mark Beech’in göz alıcı resimlerle donattığı bu harika kitapta buluşuyor!

Terry Pratchett’ın, henüz genç bir gazeteciyken yazdığı öykülerden derlenen Cadının Elektrikli Süpürgesi, yarattığı sihirli evren ile genç-yetişkin tüm okurları can evinden vuruyor!

Tadımlık>>>

Yazar Hakkında

Sör Terry Pratchett (evet, o gerçek bir şövalye), dünyanın en komik, en sevilen yazarlarından biri. Ayrıca çağdaş fantastik edebiyatın en önemli kalemlerinden. Olağanüstü bir başarı kazanmış olan “DiskDünya” kitaplarıyla özellikle tanınıyor. Bu derlemedeki hikâyeleri henüz on yedi yaşındayken yazmaya başladı. İlk kitabı Halı Halkı, 1971’de yayımlandı.

Pratchett, çocuklar ve yetişkinler için elliden fazla olağanüstü kitap yazdı. Pek çok ödül kazanan yazarın kitapları pek çok dile çevrildi ve dünya çapında, üç milyon aşağı beş milyon yukarı, en az yüz milyon sattı. 2014 yılında DiskDünya’nın 41. kitabını tamamlayan Pratchett, ne yazık ki 2015 yılında hayata gözlerini yumdu. Halen İngiltere’nin ‘kitabı raflardan en çok araklanan yazarlar listesi’nde başı çekiyor.

Diğer kitapları
Ulus (Roman)
Muhteşem Maurice ve Değişmiş Fareleri (Roman)
Viran Şatodaki Ejderhalar (Öykü)
Johnny Maxwell Serisi
İnsanlığı Ancak Sen Kurtarabilirsin (Roman)
Johnny ve Ölüler (Roman)
Johnny ve Bomba (Roman)

edebiyathaber.net (18 Ocak 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r