Sin Edebiyat’ın 24. sayısı çıktı

Kasım 18, 2020

Sin Edebiyat’ın 24. sayısı çıktı

Kahramanmaraş’ta yayın hayatını sürdüren iki aylık şiir ve edebiyat dergisi Sin Edebiyat’ın yeni sayısı yayımlandı.

Bu sayıyla birlikte 4. yaşını kutlayan Sin Edebiyat, Türk Edebiyatına birçok yazar ve şairin ilk eserlerini kazandırırken, üzerinde az söz edilmiş konularla da okurlarını selamlamaya devam ediyor.

Sin Edebiyat bu sayısında “Kaos, Düzen ve Entropi” başlığını konu aldı. Sayının kapağını Çekyalı çizer Daniel Špaček çizdi. Edebiyatın elinin uzandığı her konuya kulak kabartan Sin Edebiyat’ın bu sayısındaki röportaj konuğu Mavi Tuğba Ateş ile söyleşen akademisyen-yazar Emrah Öztürk olurken bu sayının konuğu ise Demet Aksu’nun sorularını cevaplayan Özcan Yılmaz oldu. Dosya yazılarında Veysel Karani Tur (Entropik İnsan Ya Da Varoluşa Dair), Murat Kaçer (Kozmos, Kaos, Entropi Ya Da), Kerem Doğan (Entropi/Kaos ve Düzen), Yaşar Ercan (Dildeki Kaos ve Düzenin Arka Planı: Entropi) isimlerini görmek mümkün. Emre Birhan’ın yazdığı film eleştirisi bölümde ise Fahrenheit 451 var. Bu sayıda Jeremy Halvard Prynne (Çev. Muharrem Yeni), Oodgeroo Noonuccal (Çev. İbrahim Ercan) ve Alexander Pope’tan (Çev. Hatice Solak) çeviri şiirler yer alırken çeşitli yazar ve şairlerden deneme, öykü ve şiirlerle derginin matbu hâli okurların ilgisine sunuldu. Derginin bu sayısında şu isimler kendine yer buldu:

Yazı: Veysel Karani Tur, Murat Kaçer, Kerem Doğan, Yaşar Ercan.

Film Eleştirisi: Emre Birhan.

Röportaj/Mülakat: Emrah Öztürk, Özcan Yılmaz.

Şiir: İbrahim Gökburun, Pınar Çakmaklı, Ziya Aydı, Nurdan Bayrakdar, Fikret Yazıcıoğlu, Batuhan Çağlayan, Doğanay Dağlar, Veysel Karani Tur, Emre Tekneci, Onur Tuna Bozbey, Rıdvan Yıldız, Fuat Eren, Ali Karan.

Çeviri Şiir: Oodgeroo Noonuccal, Jeremy Halvard Prynne, Alexander Pope.

Öykü: Mavi Tuğba Ateş, Himmet Çokal, Utku Şahin.

Grafik-Tasarım: İbrahim Ercan.

Kapak Çizim: Daniel Špaček.

İç çizimler: M. Halid Gamze.

Derginin Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram: sinedebiyatdergisi

Facebook:  sinedebiyatdergisi

Twitter:  EdebiyatSin

Youtube: SinEdebiyatAtölye

www.sinedebiyatdergisi.wordpress.com

www.shopier.com/sinedebiyat

www.youtube.com/c/SinEdebiyatAtolye

edebiyathaber.net (18 Kasım 2020)

Yorum yapın