Masthead header

“Şifa” siz onu beklerken yaşamınıza sızmaya başlar

Şifa artık günlük bir kelime haline geldi. Bugün birçoğumuz için şifa; başkasının dağıttığı, bizim yararlandığımız bir alan. Birden, aniden bizde bir ‘çözülme’ yaratarak hayatımızı tümden değiştirecek ve bizi, aslında olması gereken hayatın yoluna konumlandıracak bir şey.

Ve hep bekliyoruz şifayı ve şifalandırılmayı. Şifa aslında siz beklerken, onu ararken yaşamınıza sızmaya başlar. Her gün biraz daha yeşerir, biraz daha canlanırsınız ve sonra bir gün daha mutlu olduğunuzu hissedersiniz. Hayata daha sıkı sarıldığınızı, ufak şeyleri dert etmediğinizi fark edersiniz. Şifayı beklemekten vazgeçip beklerken, kendi yarattığınız o güzel yaşamın tadını çıkarmaya bakarsınız.

Unutmayın şifanın başladığı, bittiği ve yaşandığı yer sizsiniz.

Yeşim Cimcoz hakkında

Yazmaya erken yaşlarda başladı. Çocukluğu ve gençliği İngiltere, Nijerya ve Amerika’da geçti. George Mason Universitesinde Yaratıcı Yazarlık ve Edebiyat üzerine lisans eğitimi aldıktan sonra Eğitim üzerine Yüksek lisansını tamamladı.

Bilgi Universitesi, Yeditepe ve Bilkent üniversitesinde yönetici ve öğretim görevlisi olarak çalıştı, yaratıcı yazarlık ve çeviri dersleri verdi. Subtil enerjilerle tanıştıktan sonra , Reiki Master oldu, Reiki’yi ve EFT’yi hem uyguladı hem de öğretti. Andy Tomlinson’dan Geçmiş Yaşam Regresyon eğitimi aldı.

2000 yılında tekrar yazarlığa ağırlık vermeye karar verdi. Kendi şirketi üzerinden Yaratıcı Yazarlık eğitimleri vermeye başladı. Bu eğitimler esnasında katılımcıların yazdıklarıyla nasıl şifa bulduklarını ve iyileştiklerini gözlemleme fırsatı buldu. Bu deneyimden yola çıkarak “Yazıyla Terapi” çalışmlarına başladı. 2004 yılında ilk kitabı “Yazarak Hafifleyin”i yayınladı. Edebî olma kaygısından uzak, yalnızca yazmayı seven, yazmadan duramayan, yazarken yarattıkları dünyaların içinde kaybolan insanlarla birlikte www.istanbuluyaziyorum.com sitesinden takip edebileceğiniz Istanbul’u yazıyorum projesini, ve sanal ortamda www.yazarlikkursu.com adresindeki yaratıcı yazarlık forumunu oluşturdu. İnternet üzerinden Sembolik Yaşam – Yazıyı terapi için kullanmak üzerine çalışmalar yürütüyor ve, kitap yazmak isteyenlere danışmanlık hizmeti veriyor.

edebiyathaber.net (27 Temmuz 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r