Sevan Nişanyan’dan kitap kampanyası

Ocak 8, 2014

Sevan Nişanyan’dan kitap kampanyası

nisanyan_torbali_cezaevi_kutuphanesi_icin_kitap_istiyor_h582282 yıl hapis cezası ile Torbalı Cezaevi’ne konulan dilbilimci-yazar-turizmci Sevan Nişanyan, cezaevi kütüphanesini zenginleştirmek için kitap kampanyası başlattı.

İzmir’in Selçuk ilçesinin turistk köyü Şirince’de SİT alanındaki araziye, iki kez mühürlenmesine rağmen ev yaptığı gerekçesiyle aldığı 2 yıllık hapis cezası Yargıtay tarafından da onanan yazar Sevan Nişanyan, Torbalı Açık Cezaevi’ne 2 Ocak 2014 tarihinde giderek teslim olurken, “Yaptıklarımdan pişman değilim. Yaptıklarımla gurur duyuyorum” dedi.

Nişanyan hapse girer girmez cezaevi kütüphanesini zenginleştirmek için kolları sıvadı ve kitap kampanyası başlattı. Nişanyan’ın Facebook’tan oğlu yoluyla ilettigi mesaj şöyle: “Torbalı Açık Cezaevi’nin kütüphanesini adam etmek için Dersim Ovacık’lı Mehmet ile kolları sıvadık. Bol kitaba ihtiyacımız var. Roman, siyaset, tarih, okul kitabı, çocuk kitabı her şey olur. Özellikle yayıncı dostlarımızın yardımları makbule geçecek.” Nişanyan ayrıca şu mesajı da iletti: “Atlet fanila filan göndermeyin. Ne kadar üzüldüğünüzü bildiren mektuplar göndermeyin. Kitap gönderirseniz yahut Amazon’dan gönderttirirseniz sevinirim tabii. Yalnız Allah rızası için teori kitabı göndermeyin, çok sıkılıyorum. Sekiz ciltlik İran tarihi gönderirseniz zevkle okurum, bahçe tasarımı gönderirseniz okurum, Akatça yazıtlar koleksiyonu gönderseniz okurum, hadis ve tabakat klasiklerini gönderirseniz çok işime yarar, ama Horkheimer yahut Deleuze’un falan konudaki teorileri hiç açmıyor beni bilesiniz.”

Posta adresi: Torbalı Açık Cezaevi 3660. Sok. Muratbey Mah. Torbalı, İzmir.

edebiyathaber.net (8 Ocak  2014)

Yorum yapın