Masthead header

3. Uluslararası Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı 5 Ekim’de açılıyor

5-14 Ekim tarihleri arasında Konyaaltı Belediyesi yanında düzenlenecek olan 3. Uluslar arası Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı’nın hazırlıkları tamamlandı.

Belediye başkanı Böcek “Belediyemizin yanında bulunan 4650 metre karelik alan üzerine 3 dev çadır kurduk. İlk 2 çadırımızda kültür, eğitim yayınlarından oluşan 100 stant, sanat galerileri, sivil toplum kuruluşları, engeliler ve çocuklar için okuma salonları oluşturduk. 3. çadırımızı ise, panel, söyleşi ve imza günlerinin yapılacağı konferans salonu olarak düzenledik” dedi.

Böcek, bu seneki kitap fuarına 150 bin kitapseverin katılımını beklediklerini ifade etti. Fuarın ana temasının ‘İnsanı Okumak’ olduğunu vurgulayan Başkan Böcek, “Okumak Lazım sloganıyla çıktığımız ilk kitap fuarımıza 22 bin ziyaretçi, Akdeniz’i Yazmak sloganıyla devam ettiğimiz ikinci kitap fuarımıza 93 bin ziyaretçi katılmıştı. Bu sene İnsanı Okumak sloganıyla üçüncüsünü düzenleyeceğimiz fuarımıza 150 bin ziyaretçinin katılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Bu seneki fuara, Ahmet Şafak, Banu Avar, Ahmet Ümit, Buket Uzuner, Yekta Kopan, Cezmi Ersöz, Canan Tan, Emrah Serbes, Zeynep Oral, İlber Ortaylı, Ece Temelkuran, Sinan Yağmur, Füsun Önal, Kahraman Tazeoğlu, Mine Kırıkkanat, Erdal Sarızeybek, Sabiha Paktuna Keskin, Nihat Genç ve  pek çok yazar katılacak.

3. Uluslar arası Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı’na 22 ülkenin katılacak ve  her gün 10.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

4 Ekim 2012

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r