Psikoterapist Robert Jackman’dan “İçindeki Kayıp Çocuğu İyileştir”

Şubat 20, 2024

Psikoterapist Robert Jackman’dan “İçindeki Kayıp Çocuğu İyileştir”

Psikoterapist Robert Jackman’ın İçindeki Kayıp Çocuğu İyileştir adlı kitabı Beyaz Baykuş Yayınları tarafından Selnur Güneş çevirisiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Çoğu insan, ne kadar duygusal acı taşıdığının farkına varmaz, depresif, endişeli, mağdur edilmiş veya hayal kırıklığına uğramış oldukları hissinin nereden geldiğini bilemez.

Ardı ardına kendi hayatlarını sabote eden dürtüsel kararlar alırlar.

Psikoterapist ve Reiki ustası Robert Jackman, iyileşmek ve özgün bir yaşamı kucaklamak için erken yaşamınızdaki çözümlenmemiş yaraları keşfetmeniz için okuru,  kişisel bir yolculuğa çıkarıyor.

İçindeki Kayıp Çocuğu İyileştir, ilişkilerinizi, karşılıklı bağımlılık kalıplarınızı ve tetikleyicilerinizi daha derinlemesine anlamanıza yardımcı olmak için yazıldı.

 Arka Kapak Yazısı:

Dürtüsel Tepkiler Nasıl Durdurulur,

Sağlıklı Sınırlar Nasıl Belirlenir ve Özgün Bir Yaşama Nasıl Kucak Açılır?

Çocukluk yaşantıları kimilerimiz için zaman zaman karanlık bir labirente dönüşür. Çoğu insan kaygılı, depresif, ürkmüş hissettiğinde  ya da hayal kırıklığına uğradığında, bu hislerin nereden geldiğini bulamaz. Bir şeylere birtakım tepkiler verirler ama bu tepkinin sebebini kendileri de tam olarak çözemezler. Neden sürekli aynı hatalı hamleleri yaptıklarını, neden böyle dürtüsel davrandıklarını, neden kendilerini sabote ettiklerini düşünüp dururlar.

Bu örüntüler çocukluktan itibaren sürekli kusurlu bir hikâye anlatan içteki kayıp, yaralı çocuktan kaynaklanır. Çocuklukta yaşanan istismar, ihmal veya travmatik deneyimlerle incinen duygular, yetişkin yaşamında kendini soyutlanmışlık, yanlış ilişki tercihleri, bunalmışlık ve öfke patlamaları şeklinde gösterir.

Psikoterapist Robert Jackman, İçindeki Kayıp Çocuğu İyileştir ile iyileşmeniz ve özgün bir yaşamı benimsemeniz için sizi geçmişinizde bir yolculuğa çıkarıyor. Örnek vakalar ve alıştırmalarla keşfedilmemiş yaralarınızı keşfetmenizi sağlamak için o karanlık labirenti sizinle birlikte adımlıyor. Karmaşadan kurtulup daha fazla anlam ve doyumla tekrar gün ışığına çıkmanız için size eşlikçi oluyor…

edebiyathaber.net (20 Şubat 2024)

Yorum yapın