Netflix’in yeni dizisi The Decameron 25 Temmuz’da başlıyor

Haziran 13, 2024

Netflix’in yeni dizisi The Decameron 25 Temmuz’da başlıyor

“Boccaccio’nun aynı adlı kitabından esinlenerek” uyarlanan Netflix’in yeni dizisi The Decameron 25 Temmuz’da başlıyor.

Kathleen Jordan’ın (Teenage Bounty Hunters, American Princess) yaratıcısı, yürütücü ve yönetici yapımcısı olduğu bir dönem dram‑komedisi olan dizide Tony Hale, Zosia Mamet, Tanya Reynolds, Amar Chadha-Patel, Leila Farzad, Lou Gala, Karan Gill, Saoirse-Monica Jackson, Douggie McMeekin ve Jessica Plummer rol alıyor. 

Jenji Kohan’ın şirketi Tilted Productions yapımını üstleniyor. Kohan, Jordan ve yönetmen Michael Uppendahl’ın yanı sıra Tilted’dan Blake McCormick ile Tara Herrmann baş yapımcı olarak görev yapıyor. Sezonu 8 bölümden oluşuyor.

Konusu/Özet

İtalya kırsalında şarabın su gibi aktığı şehvet dolu bir âleme davetlisiniz. Entrikalı bir kara komedi olan The Decameron, pandemi zamanında sınıf mücadelesi gibi güncelliğini koruyan bir temayı ele alıyor. 1348’de Kara Ölüm Floransa’yı vurduğunda bir avuç soylu, veba bitene kadar lüks bir tatil yapmak üzere hizmetçileriyle birlikte muhteşem bir villaya sığınır. Ancak toplumsal kurallar etkisini kaybederken, kurnaz ve ölçüsüz karakterlerden oluşan grup için zorlu bir hayatta kalma mücadelesi başlar.

edebiyathaber.net (13 Haziran 2024)

Yorum yapın