Rabarba: Sıradan anların içindeki olağanüstü hikâyeler

Haziran 13, 2024

Rabarba: Sıradan anların içindeki olağanüstü hikâyeler

Müjde Alganer’in “Rabarba” adlı öykü kitabı Mythos Kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Müjde Alganer’in yeni kitabı “Rabarba”, günlük hayatın karmaşasını, ilişkilerin çetrefilliğini ve varoluşsal arayışları incelikle işlemiş 13 bağımsız öyküden oluşuyor. Ne var ki öyküler birbirine olta atmış ve her öyküden diğerine uzanan ip yeni bir bağ kurmuş. Öyküler İnsan güdülerinin arkasındaki gerçekleri, mütevazı ve içten bir tavırla anlatmaya soyunuyor.

Alganer, öyküleriyle okuru; yaşlanmanın bilgeliğine ve hüznüne, aşkın ve ayrılığın çeşitli hallerine, evliliğin ve çalışma hayatının zorluklarına, yazarak var olma arzusuna, yaşam anlamını keşfedişe, özgürlük özlemine ve dünyayı anlama çabasına; mizahi ve ironik yollardan götürüyor.

Rabarba’da:

Yazar olmak isteyen genç bir kadının devam ettiği atölye vesilesiyle karşılaştığı trajikomik olaylar ekseninde kendi özüne dönüşü,

Şiddet dolu evliliğinden kurtulmak için mücadele veren kadının özgürlüğe uzanan sıra dışı yolu,

Hayatın anlamını sorgulayan ve kendini bulma çabasındaki kadının göğe haykırışları,

Belgin’nin ayaklara dair ilginç anlatısı, bir dedenin torununa hitaben geleceğe yazdığı mektup, geç yaşta kitabı yayımlanan bir öğretim görevlisinin katıldığı röportajda başına gelenler, hayat kadını Leyla’ya sabah hediyesi mimozalar, taksiciyle burç muhabbeti yapan mutsuz Derya, ayaklarıyla ünlü fenomen Muhteşem Ayla ve Gazeteci Serkan’ın buluşması, eski sevgilisine 30 sene sonra olmayacak yerde rastlayan Mebrure, bir yılbaşı gecesi partisine ruj sürmeyi unutarak giden genç kadının komik macerası

Ve daha birçok yaşam hikâyesi sizi bekliyor.

Müjde Alganer, sade ve akıcı bir dille derinlikli düşünceleri ve etkileyici imgeleriyle, farklı insan yaşamlarını ve onların iç dünyalarını gerçekçi bir şekilde yansıtıyor.

**Bu öyküler, sizi düşündürecek, hissettirecek ve hayata farklı açıdan bakmanızı sağlayacak.

“Rabarba”, okuru sadece bir kitapla buluşturmuyor; aynı zamanda hayatın içinde kaybolan ve kendi sesini arama çabasında olan bireyi,  rengârenk bir yolculuğa çıkarıyor.Rabarba’nın büyülü dünyası, sizi bu renkli düşün yolculuğuna çıkarmak üzere bekliyor.

edebiyathaber.net (13 Haziran 2024)

Yorum yapın