Nejat İşler’in kalbinden, aklından, hayalinden hikâyeler: Ben Hep Senin Yanındaydım

Mayıs 15, 2019

Nejat İşler’in kalbinden, aklından, hayalinden hikâyeler: Ben Hep Senin Yanındaydım

Nejat İşler’in “Ben Hep Senin Yanındaydım” adlı öykü kitabı, Melike Acar’ın çizimleriyle Mundi Kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Bazen bir film, bazen bir dostluk ifadesi, bazen şöhretin eşiğindeki sevgiliye destek, bazen bir vefa yemini, bazen teselli: Ben Hep Senin Yanındaydım. Nejat İşler’in kalbinden, aklından, hayalinden hikâyeler…

Nejat İşler, Can Yayınları’ndan çıkan ve 100 binin üzerinde satan ilk kitabı Gerçek Hesap Bu!’dan sonra Ben Hep Senin Yanındaydım’la romandan yaşamöyküsüne, psikolojiden bilime, her alanda ufuk açan, hayata anlam katan kitaplar yayımlama amacıyla 2019 yılında Can Yayınları bünyesinde kurulan Mundi’de!

Nejat İşler, Ben Hep Senin Yanındaydım’da kimi aynı kadın için birbiriyle yarışan iki dost, kimi bir beyaz yakalının katıldığı zoraki doğum günü kutlaması, kimi de Bodrum’da büyük bir yıkımın ardından bir bohemin yaşamı üzerine sıcak ve içten, özellikler taşıyan hikâyeleriyle karşımıza çıkıyor.

***

gözlerimi kapadım, seni düşledim. yan koltuğumda oturuyordun. elinde bi kitap vardı. göz göze geldik, “masal okuyorum, iyi geliyor,” dedin. yanıma kitap almayı unutmuşum. sıkıntımı anladın, kitabı bana uzattın. “al, okumaya başla, iyi gelecek.” teşekkür edip aldım kitabı elime. tam ilk sayfayı çevirecekken uçağın güvenlik anonsu düşlerimden uyandırdı beni. gözümü açtığımda, hostes kılığına bürünmüş dünyanın en güzel kadını, portakal suyu uzattı, çapkın bi göz kırpış eşliğinde.

“buyrun nejat bey.”

“teşekkür ederim.”

bardaktan bi yudum aldım. havai fişekler patladı içimde. votka portakal! tekrar kapattım gözümü, düşümde seni görmek için. kitabı geri verecektim, yoktun. kitabın kapağına baktım:

Ben Hep Senin Yanındaydım.

masallara daldım…

NEJAT İŞLER, 29 Şubat 1972’de İstanbul Eyüp’te doğdu. Eyüp Ebussuud Efendi İlkokulu’nu, Cağaloğlu Anadolu Lisesi’ni, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı’nı bitirdi. Eğitimine devam ederken dizilerde oynamaya başladı. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Arkadaşlarıyla beraber, Kahramanlar Soytarılar Tiyatrosu adlı bir grup kurdu. Pek çok televizyon dizisi ve sinema filminde yer aldı. Can Yayınları’ndan çıkan Gerçek Hesap Bu! (2016) adlı bir kitabı var.

MELİKE ACAR, 1978’de İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nde okudu. Öğrenciyken sergi çalışmaları oldu. Profesyonel çizerliğe Leman dergisi bünyesindeki Atom dergisinde başladı, hemen ardından Leman ve L-Manyak’ta çizmeye devam etti. Halen yurtdışı ağırlıklı olmak üzere Moda’daki ev ofisinde illüstratörlük mesleğine devam ediyor. Bir kedisi ve bir köpeği var.

edebiyathaber.net (15 Mayıs 2019)

Yorum yapın