Masthead header

Muzaffer Kale’den yeni öyküler: “Sabahın Bir Devamı Vardı”

sabahin bir devami vardi_kapakMuzaffer Kale’nin yeni öykü kitabı “Sabahın Bir Devamı Vardı” Can Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

“Bazı düşünceler küçük şimşeklere benzer, yanıp sönmeler halinde ilerliyor. Örneğin ayrılık düşüncesinin sarı olması gibi…  Sapsarı bir evin sarı perdeleri var. Aklın sarı çalışıyor.

‘‘Seni asla unutmayacağım!’’ diyor biri. Söylenirken yeşilimsi olan bu sözcükler kısa bir zaman sonra sararıyor. Asıl renkleri bu. Düşüncelerin ayarını duygular yapıyor yine de.”

Güneş Sepeti kitabıyla geçtiğimiz yıl Sait Faik Hikâye Armağanı’na değer görülen Muzaffer Kale’nin yeni öyküleri, Sabahın Bir DevamıVardı’da bir araya geliyor.Dünyanın üzerimizde iz bıraktığı anlar vardır, yalnızca yaşantımızın değil, gökyüzünün, bulutların, kuşların ve meteorların sesiyle uyanırız. Kale, günlük konuşmaların, bakışların yarattığı kırılma anlarını öyküsüne taşıyor, son yıllarda yaşanan toplumsal değişimleri de not düşerek…

MUZAFFER KALE

1957’de doğdu. Çocukluğu Bodrum Bahçeyakası köyünde geçti. Çiftçi bir ailenin iki çocuğundan büyüğü. Orta ve liseyi Milas’ta okudu. Uzun yıllar yaşadığı Diyarbakır’da, Dicle Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı’nı bitirdi. Başta şiir olmak üzere çalışmaları 1981’den beri edebiyat dergilerinde yayımlandı. Değişik işlerde çalıştı. Öğretmenlik yaptı. İzmir’de yaşıyor. Yayımlanmış şiir kitapları: Bir Günlük GüneşGözlerim Akşama ÖlürAcıtmıyor Boynumu DünyaIşıktan Kalan KırılmaHiçbir Şeyi UnutmadımSakın Zar AtmaLirik AksanMenekşenin Sayılı Günleri. Muzaffer Kale, ilk öykü kitabı Güneş Sepeti ile 2016 Sait Faik Hikâye Armağanı’na değer görüldü.

edebiyathaber.net (15 Şubat 2017)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r