Mutlu ve uzun yaşamanın sırlarını anlamak için

Aralık 29, 2021

Mutlu ve uzun yaşamanın sırlarını anlamak için

Kelli Harding’in “Tavşan Etkisi” adlı kitabı, Özgür Er çevirisiyle Sola Unitas Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Columbia Üniversitesi doktoru Kelli Harding klinik uygulamasına başladığında, sağlığımızın ardındaki görünmez faktörleri keşfetmeyi asla amaçlamadı. Ama bir tanıklığı vardı: Tavşanlar! 1978’de, tavşanlarda yüksek kan kolesterolü ile kalp sağlığı arasındaki ilişkiyi kurmak için tasarlanmış, görünüşte basit bir deney, nezaketin -laboratuvar tavşanlarını beslerken onları evcilleştiren ve onlarla konuşan, özellikle besleyici bir doktora sonrasında- kalbe nasıl etki edebildiğini anladı.

Dr. Kelli Harding’in bu ufuk açıcı kitapta ortaya koyduğu gibi, tavşanlar çok daha büyük bir hikâyenin sadece başlangıcıydı. Çığır açan yeni araştırmalar, sevgi, dostluk, topluluk ve çevremizin sağlığımız üzerinde herhangi bir doktorun ofisinde olanlardan daha büyük bir etkisi olabileceğini gösteriyor. Araştırmanın sonuçları siz çok şaşırtacak ve hayatınızı dönüştürmek için yeni öngörüler kazanacaksınız.

Tadımlık>>>

En son araştırmalara dayanan bu çığır açan ve yaşamı değiştiren çalışma, ‘sevgi, bağlantı ve nezaketin sağlığımız üzerindeki derin etkisini’ anlaşılır bir şekilde gösteriyor.

-Dr. Mark Williamson

edebiyathaber.net (29 Aralık 2021)

Yorum yapın