Masthead header

Mor Çatı’dan 4 yeni kitap

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, “Kadına Karşı Şiddeti Önlemek İçin Köprüler Kurmak” ve “Sığınaksız Bir Dünya İçin İletişim Ağı” projeleri kapsamında 4 yeni kitap yayımladı.

Mor Çatı, “Kadına karşı şiddetle mücadelenin neresindeyiz?” sorusuna kadınların tanıklığıyla bulduğu yanıtları, “İzleme Raporu”nda kitap haline getirdi. Eva Lundgren’in “Şiddetin Normalleştirilmesi Süreci” kitabını da Türkçe’de 2. kez yayımlayan Mor Çatı, Sığınaklar ve Danışma/Dayanışma Merkezleri Kurultayları’nın sonuç bildirgeleri ile sunumlarını “Sığınaksız Bir Dünya” kitabında bir araya getirdi. Soru ve yanıtlarla “Erkek Şiddetine Karşı Kadın Dayanışması” kitabını ise yeni çıkarılan 6284 Sayılı Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’u da içerecek şekilde güncelledi ve 2. basımını yaptı.

Yayınlar, “Mor Çatı’da üretilen bilgi ve deneyimin yazılı hale getirilmesinin ve paylaşımının önemli olduğuna inanan kadınların” ortak çabasıyla hazırlandı.

Mor Çatı’nın güncel ihtiyaçları

Şiddetle yüz yüze olan kadınlarla dayanışmayı sürdürmek, aile içindeki şiddete karşı mücadeleyi yaygınlaştırmak amacıyla 1990’da kurulan Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı‘nın güncel ihtiyaçları, “çamaşır makinesi, yağ, şeker, salça, yüzey temizleyici, çamaşır suyu, el kremi, çorap, çarşaf, yatak koruyucu, iç çamaşırı, pijama, çocuk bezi (3-4 beden), diş fırçası ve macunu, akbil (yol parası), ıslak-kuru mendil, tuvalet kağıdı, çorap” olarak belirlendi.

edebiyathaber.net (19 Ağustos 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r