Masthead header

Metin Akpınar imza günü 11 Haziran Cumartesi

Metin Akpınar imza günlerine 11 Haziran Cumartesi günü Remzi Kitabevi Kanyon’da devam ediyor.

Gazeteci ve yazar Zeynep Miraç’ın, usta oyuncu ve tiyatrocu Metin Akpınar’ın hayat hikayesini anlattığı okurlar tarafından büyük ilgi uyandıran Sahneye Adanmış Bir Ömür: Metin Akpınar geçtiğimiz günlerde Mundi Kitap etiketiyle yayınlanmıştı.

Metin Akpınar ve Zeynep Miraç, 11 Haziran Cumartesi günü saat 15:00’te Remzi Kitabevi Kanyon’da düzenlenecek imza gününde kitapseverlerle bir araya gelecek.

Kitap hakkında:

Aksaray’da kalabalık bir konakta doğan, etrafı gözleyerek büyüyen, her duyduğunu zihnine kaydeden bir çocuk… Daha lisedeyken öğretmenine, “Sen en iyisi tiyatrocu ol oğlum,” dedirtecek kadar mayasını belli eden, gizli cevher bir genç… Eşiyle altmış iki yıl aynı yastığa baş koyacak kadar derin bir âşık… Türkiye’de kabare kültürünü başlatan, yüzlerce temsilde yer alan, Yeşilçam’da da birbirinden unutulmaz karakterlere hayat vermiş bir oyuncu… Karşınızda her yönüyle Metin Akpınar. Zeynep Miraç, muhatabını nasıl konuşturacağını biliyor, hem ince hem dikkatli sorular sormayı başarıyor ve Metin Akpınar’ı bir zaman tüneline sokarak onun tiyatro tutkusunu, en yakını Zeki Alasya’yla olan dostluklarını, eşi Göksel Akpınar’la olan aşkını, Anadolu’daki turnelerini, Ulvi Uraz’dan Haldun Taner’e “hoca”larını bir bir anlatıyor bize. Üstelik karşımızdaki manzara yalnızca Metin Akpınar’ın hayatı değil, aynı zamanda bir Türkiye tarihi kesiti; muhtıralar, ihtilaller, sansürler, davalarla belki örselenen, ama asla tutkusundan vazgeçmeyen tüm sanat emekçilerinin çok iyi bildiği bir direnme hikâyesi bu anlatılan. Ne de olsa Metin Akpınar’ın hayatı, sahneye adanmış bir ömür…

edebiyathaber.net (10 Haziran 2022)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r