Mersinliler kitaba akın etti

Aralık 1, 2017

Mersinliler kitaba akın etti

Pozitif Fuarcılık Basın Yayın Birliği tarafından, Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle düzenlenen CNR Mersin Kitap Fuarı, ilk iki gününde 46 bin kitapseveri ağırladı. Mersin ve çevre illerin yoğun ilgisi ile CNR Yenişehir Fuar Merkezi’nde devam eden fuarda, 150 bin ziyaretçi hedefleniyor.

Özel indirimli satışların uygulandığı, ücretsiz olarak ziyaret edilebilin fuar, 250’nin üzerinde yayınevi ve 450 markanın katılımı ile düzenleniyor.

Fuarda uzun kuyruklar

Fuarda çocuklara ve gençlere yönelik özel etkinlik alanlarının oluşturulmasının yanı sıra, ünlü yazarların katıldığı seminer, söyleşi, imza günleri ve çeşitli etkinlikler de gerçekleştiriliyor. CNR Mersin Kitap Fuarı’nda yer alan Alfa, Can, Erdem, Ephesus, Epsilon, Timaş, Beyaz Balina, Kırmızı Kedi, YKY, İş Bankası, İletişim, Pegasus, Profil, Semerkand, Yeditepe, İthaki, Damla yayınları, Doğan Kitap, TÜBİTAK, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu gibi pek çok yayınevi, ünlü yazarların yeni çıkacak olan kitaplarını okuyucuları ile buluşturuyor. Özellikle kitaplarını imzalatmak isteyen gençler ve öğrenciler, fuarın ilk açıldığı sabah saatlerinde uzun kuyruklar oluşturuyor. Son yıllarda yoğun ilgi gören boyama kitaplarından esinlenilerek hazırlanan “Haydi Boyayalım Etkinlik Alanı”na da çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. Boyama etkinliğine katılan tüm çocuklar, bir günde 350 civarı sayfayı boyuyor. Çocuklar kendi boyadıkları sayfaları CNR Mersin Kitap Fuarı hatırası olarak yanlarında götürüyor. CNR Mersin Kitap Fuarı’na olan ilgiden memnun kalan yayınevleri, fuarın düzenlendiği daha ilk hafta sonunda kitapların neredeyse tamamını tüketerek, depolarına yeni kitap siparişlerinde bulundular. Fuar, her gün 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaretçilerine açık olacak.

Etkinlik, Söyleşi ve İmza günleri takvimi için http://cnrmersinkitapfuari.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

edebiyathaber.net (1 Aralık 2017)

Yorum yapın