Matteo Strukul’un, Rönesans döneminin zengin atmosferiyle ördüğü romanı

Mart 25, 2024

Matteo Strukul’un, Rönesans döneminin zengin atmosferiyle ördüğü romanı

Matteo Strukul’un, Medici II: Gücün Efendisi Muhteşem Lorenzo adlı romanı Epsilon Yayınevi tarafından Nurcan Onaran İbrahimoğlu çevirisiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Floransa, 1469. Medici hanedanının genç efendisi Lorenzo de’ Medici, yeni gelini Clarice Orsini’yi karşılama hazırlığı içindedir. Kalbinin, gerçek aşkı Lucrezia Donati’ye ait olduğunu bilse de güçlü bir Roma ailesiyle kuracağı ittifak için buna mecburdur.

Ne var ki Floransa’nın tuzaklarla dolu politik arenası, Lorenzo’yu zorlu seçimlerle beraber entrikanın ve ihanetin dolambaçlı labirentleriylede yüzleştirecektir. Öyle ki en yakın dostu Leonardo da Vinci bile kendisine yüz çevirecektir.

Üstelik ezeli düşmanlarının hain komplolarından habersizdir.  Şehir, ihanetin ve intikamın pençesine düşerken Medici haneda-nının iktidarı bir kez daha zorlu bir sınavdan geçecek ve tarihin en unutulmaz isyanına sahne olacaktır.

Matteo Strukul, Rönesans döneminin zengin atmosferiyle ördüğü bu romanda aşkın ve entrikanın karanlık dokusunu ustaca işleyerek okurlarını unutulmaz bir yolculuğa davet ediyor.

edebiyathaber.net (25 Mart 2024)

Yorum yapın