“La Casa de Papel”in Berlin’i Pedro Alonso O’choro’dan “Filipo’nun Kitabı”

Eylül 14, 2021

“La Casa de Papel”in Berlin’i Pedro Alonso O’choro’dan “Filipo’nun Kitabı”

Pedro Alonso O’choro’nun yazdığı “Filipo’nun Kitabı”, Fatmagül Ezici çevirisiyle Epsilon Yayınevi tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Tüm dünyayı adeta kasıp kavuran “La Casa de Papel” dizisinde hayat verdiği Berlin karakteriyle dünya çapında tanınan Pedro Alonso O’choro’nun kaleme aldığı Filipo’nun Kitabı, Epsilon logosuyla Türkçe’de! Pedro Alonso göz alıcı illüstrasyonların eşlik ettiği dikkat çekici kitabında, hipnoz yoluyla yapılan bir regresyon* seansıyla başka bir yaşama ve başka bir bedene yaptığı yolculuğu anlatıyor. Geçmişine yaptığı bu spiritüel yolculukta, imparatorluk günlerinde doğuda göreve giden Romalı asker Filipo olarak reenkarne olan Pedro Alonso, tükenmiş ruhuna bir can suyu ararken, keşfettiklerinin ona sunduğu öğretilerin peşine düşüyor.

Dünyada ses getiren birçok önemli yapıtı Türkiye’deki okurlarla buluşturan Epsilon, şimdi de Pedro Alonso O’choro’nun kaleme aldığı Filipo’nun Kitabı’nı raflara taşıyor. “La Casa de Papel” dizisinde canlandırdığı Berlin karakteriyle dünya çapında çok geniş bir hayran kitlesi edinen Pedro Alonso, ilk kitabıyla oyunculuğunun ardından yazarlıkta da başarısını ortaya koyuyor. Fatmagül Ezici’nin İspanyolca aslından dilimize çevirdiği Filipo’nun Kitabı, çarpıcı hikâyesinin yanı sıra Pedro Alonso ve Tatiana Djordjevic’in ortak çalışmasıyla ortaya çıkan göz alıcı illüstrasyonlarla da dikkat çekiyor.  

Filipo’nun Kitabı’nda hipnoz yoluyla yapılan bir regresyon seansıyla başka bir yaşama ve başka bir bedene yaptığı yolculuğu anlatan Pedro Alonso, bu yolculukta imparatorluk günlerinde doğuda göreve giden Romalı asker Filipo olarak reenkarne olur. Bu görev, imparatorluğun genişlemesine engel olabilecek potansiyel düşmanları tespit etmekten ve gerekirse onları ortadan kaldırmaktan ibarettir. Asi bir grubun lideri olan, hayatını değiştirecek o adamla tanışır. Yilak’ta beklenmedik bir şekilde kimseyi yargılamayan, dinlemek isteyene konuşan, gerçeği bulmaya, vicdanı uyandırmaya ve görünmezi görmeye çalışan bir akıl hocası keşfeder.

Filipo, benliğinin en derinlerine doğru çıktığı yolculukta keşfettiklerinin ona sunduğu öğretileri alabilecek mi? Kimin canını yakacak? Kime minnet duyacak? İnancı sayesinde her şeyin üstesinden gelecek gücü ve cesareti sonunda kendinde bulduğunda, geçmişine yaptığı bu spiritüel yolculukta solmuş tükenmiş ruhuna bir can suyu bulabilecek mi?

Pedro Alonso O’choro’nun kaleme aldığı Filipo’nun Kitabı, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde! 

*Regresyon, psikolojik açıdan gerileme ya da geri çekilme yani daha önceki az gelişmiş bir aşamaya dönme anlamında kullanılır.

PEDRO ALONSO O’CHORO HAKKINDA

Pedro Alonso tutkulu bir aktör, yazar ve çizerdir. “La Casa de Papel” adlı dizideki Berlin karakteriyle dünya çapında tanındı. Madrid Dramatik Sanat Kraliyet Okulu’nda okudu ve sonrasında dans eğitimi aldı.

edebiyathaber.net (14 Eylül 2021)

Yorum yapın