Kuledibi Dergi 1. yıl dönümünü kutluyor!

Ekim 10, 2014

Kuledibi Dergi 1. yıl dönümünü kutluyor!

kuledibiEdebiyat-sanat e-dergisi Kuledibi Dergi, 12 Ekim Pazar günü yıl dönümünü Taksim / Arsen Lüpen’de gerçekleştireceği bir etkinlikle kutluyor.

Yakında yazılı baskıya da geçecek olan derginin tanıtım filminin gösterileceği bir sinevizyon gösterisinin yanı sıra müzik ziyafeti ve sohbet için bütün okurları, kültür-sanat severleri geceye davet ediyor. 19:30’da başlayacak gece 20:00’de sinevizyon gösterisiyle devam edecek, müzik ve sohbet eşliğinde 23:30’a kadar sürecek.

Dergi, yayın hayatı süresince edebiyat, sinema, müzik, tiyatro, sosyal dayanışma, fotoğraf ve illüstrasyon başlıkları altında 300’ün üzerinde özgün eser üreterek bu eserleri okurlarıyla paylaştı. Çeşitli başlıklarda 50’nin üzerinde inceleme yazısı hazırladı ve 30’un üzerinde röportaj gerçekleştirdi. Edebiyatta Murat Gülsoy, Hakan Bıçakçı ve Esra Yalazan, müzikte BaBa ZuLa, Jehan Barbur, Sarp Maden ve Fatih Erdemci, sinemada Sevin Okyay ve Serhat Karaaslan, sosyal dayanışmada  Robinson Cruise 389 Kitabevi, Zehirsiz Ev, Eşya Kütüphanesi, Yıkılan Bellek Evleri ve Periferi bu röportajların öne çıkanlarıydı.

edebiyathaber.net (10 Ekim 2014)

Yorum yapın