Masthead header

Küçük Prens StüdyoCer’e konuk oluyor

Mojo ile tiyatroseverleri ağırlamaya devam eden StüdyoCer, konuk oyun olarak Saint Exupery’nin Küçük Prens’ine  ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Saint-Exupéry’nin dünyaca bilinen çocuk edebiyatının baş eserlerinden olan Küçük Prens, bu kez yetişkinler için göz alıcı bir ekiple izleyici karşısına çıkacak. Tiyatroda farklı kültürlerin karşılıklı etkileşimini önemseyen Avrupa’nın en önemli yönetmenlerinden ve Theater an der Ruhr’un kurucusu Roberto Ciulli’nin önderliğinde daha önce Meksika, İran, Irak ve İspanya’da sahnelenen oyunun yoğun ilgi gören İstanbul gösterimlerinin ardından şimdiki durağı StüdyoCer olacak.

Bitiyatro ve Theater an der Ruhr ortak yapımı olarak sadece 15-16-17 Şubat tarihlerinde sahnelenecek olan Küçük Prens oyunu, Saint-Exupery’nin hayatı ve bu ünlü eserinin yeniden okunması ve yorumlanması üzerine özel bir çalışma olarak sahnelenecek.

Tiyatro, sinema ve televizyon izleyicilerinin yakından tanıdığı Nihat İleri ve Laçin Ceylan’ın usta oyunculuklarıyla sahnelenecek olan Küçük Prens, Saint Exupery’nin aşk, savaş, çocukluk özlemi üzerine geçen hayatından da esinlenmeler taşımaktadır:

Artık büyüdünüz ve oldukça “tuhaf”sınız.

Aramayı unutmak ve gitgide “tuhaf”laşmak bir yetişkinlik hastalığıdır belki.

O zaman hatırlayalım:

“Yalnız çocuklar ne aradıklarını bilirler.”

Saint-Exupery

Bilet almak için: www.bitiyatro.com

edebiyathaber.net (12 Şubat 2013)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r