Masthead header

StüdyoCer’de Mojo zamanı!

StüdyoCer’in genel sanat yönetmeni Erdal Beşikçioğlu, genç oyuncularla başlattığı serüvenine Mojo ile devam ediyor.

Mojo, sıra dışı anlatımıyla Başkentli tiyatroseverleri etkisi altına almaya hazırlanıyor.

Jez Butterworth’un kaleminden çıkan, İngiltere’de ilk sahnelendiğinde büyük bir yankı uyandıran, “in yer face akımının önde gelen kara komedi örneklerinden biri olan Mojo, sıra dışı ve dolaysız anlatımıyla seyirciyi oyunun içine çekerek gerçekleri tüm çıplaklığıyla yüzlerine vururken, seyircilerin bedensel ve zihinsel duyumsamalarını öne çıkarıyor.

1950’li yılların Rock’n Roll kültürünün beşiği olan Londra Soho’da, Atlantic adlı bir gece kulübünde geçen oyunda, sokakta şarkı söylerken keşfedilen 17 yaşındaki Parlak Johnny’nin giderek büyüyen bir hayran kitlesi oluşmaktadır.  Parlak Johnny bir yandan Atlantic’in sahibi olan Ezra tarafından himaye edilirken diğer yandan başka kulüp sahiplerinin de kendisiyle ilgili planları bulunmaktadır. Giderek karmaşıklaşan ve sertleşen hikaye, Soho’nun gece hayatına, müziğe, şiddete, cinselliğe dair alışılmışın dışında bir anlatımla seyirciyi içine hapsetmektedir.

Genel sanat yönetmenliğini Erdal Beşikçioğlu’nun yaptığı oyunun künyesinde usta isimler yine bir arada…  İlham Yazar yönetmenliğinde sahnelenecek olan oyunun dramaturgisini Özcan Özer yaparken, dekor kostümünde Ercan Eker, müzikte Ali Erel, reji asistanlığında Ebru Tartıcı yerini alıyor. Oyuncu kadrosunda ise Nusret Şenay, Doruk Nalbantoğlu, Ali Yoğurtçuoğlu, İnanç Konukçu, Berkan Şal ve Engin Öztürk bulunuyor.

25 Ocak‘tan itibaren Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri izleyicisiyle buluşacak olan Mojo’nun biletleri Mybilet ve CerModern’de satışa sunulacaktır.

edebiyathaber.net (15 Ocak 2013)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r