Masthead header

Kiarostami sineması ile ilgili özel etkinlikler

1489422953_Abbas_Kiarostami_13__Akbank_Kisa_Film_Festivali__Atolye_Soylesi13-23 Mart tarihleri arasında 37 ülkeden toplam 101 filmi izleyiciyle buluşturacak olan 13. Akbank Kısa Film Festivali, sinema dünyasından pek çok ünlü konuğu da ağırlayacak.

Festival kapsamında geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Abbas Kiarostami sinemasına özel bir bölüm ayrıldı. Ünlü yönetmenin filmlerinin yaratım sürecini anlattığı ve sinema sanatı üzerine bakışını yansıttığı 10 Derste Sinema belgeseli, 17 Mart 2017 Cuma günü saat 16:00’da izleyici ile buluşacak. Gösterimin ardından saat 18:30’da Kiarostami’nin yakın dostu ve görüntü yönetmeni Seifollah Samadian, Rıza Oylum ve Farhad Eivazi’nin katılımı ile Abbas Kiarostami sineması üzerine kapsamlı bir de söyleşi yapılacak. Aynı zamanda Samadian’ın Abbas Kiarostami ile ilgili yaptığı 76 Dakika ve 15 Saniye belgeseli masterclass sırasında katılımcılarla buluşacak. Ayrıca Abbas Kiarostami ile Martin Scorsese Marakeş’te filmi de festival programında yer alıyor.

Yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle 10 gün boyunca sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak olan 13. Akbank Kısa Film Festivali hakkında detaylı bilgi için www.akbankkisafilmfestivali.com ve www.akbanksanat.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

edebiyathaber.net (15 Mart 2017)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r