Ketebe Çocuk 3 yaşında

Ağustos 2, 2023

Ketebe Çocuk 3 yaşında

Dünyanın dört bir yanından Türkçeye kazandırdığı çocuk edebiyatı eserleri ve farklı dillere çevrilmek üzere hazırlanan yerli çocuk kitaplarıyla kütüphanesini genişleten Ketebe Çocuk, üçüncü yılını tamamladı.

Ketebe Çocuk, yayın hayatında üçüncü yılını tamamladı ve bu süreçte birbirinden nitelikli 123 kitabı okurlarıyla buluşturdu. Yayınevi, tüm bu kitapların her anlamda özenle seçilmesine ve hazırlık süreçlerine büyük bir ihtimam gösterdi. Çizimlerinden çevirisine, edisyonundan kâğıt seçimlerine kadar tüm detaylar tek tek düşünüldü. Uluslararası başarılı çizer ve yayınevleriyle özel çalışmalar yapıldı. Kitaplar, okurlarının hem öğretici hem de eğlenceli içeriklerle buluşabilmesi için geniş bir konu yelpazesinde hazırlandı. Ketebe Çocuk, ebeveynlerin ve öğretmenlerin ilk sıradaki tercihlerinden oldu.

GÜÇLÜ BİR YAYINEVİ

Yayıncılığı büyük bir kompozisyon olarak gören Ketebe, yayınladığı kitapları bir yapbozun parçaları olarak görüyor. Bu yapboz parçalarını sabırla bir araya getiriyor ve ortaya güzel bir resmin çıkması için büyük emek veriyor.

Çocuk kitaplarında da bu duruşunu koruyan yayınevi, resimli kitaplar, bilim serileri, çocuklar için özel olarak hazırlanmış felsefe öyküleri, atlaslar, ilk okuma kitap setleri ve uzun öyküler başta olmak üzere birçok farklı kitap türünü, bütüncül bir yayıncılık anlayışıyla işliyor. Öngörülü ve planlı çalışma prensibi ise, yayınevinin en güçlü yanlarından biri.

KETEBE ULUSLARARASI ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR

Ketebe Çocuk, dünyaca ünlü ve ödül sahibi birçok çocuk edebiyatı yazarı ve çizerini, birbirinden güzel eserleri dilimize kazandırıyor. Türkiye’de basımı uzun yıllardır beklenen kitapların yanı sıra, ülkemizde henüz tam anlamıyla tanınmayan ancak dünya genelinde büyük ün sahibi olan birçok yazar ve çizeri de okuruyla tanıştırıyor. 

Ayrıca, yerli kitap üretimlerine de devam eden Ketebe Çocuk, ana dilimizde yazılmış eserlerin farklı coğrafyalarda tanınması için de uluslararası çalışmalarını büyük bir heyecanla sürdürüyor.

edebiyathaber.net (2 Ağustos 2023)

Yorum yapın