Kazımisyandır etkinliği online

Mayıs 26, 2020

Kazımisyandır etkinliği online

Kazım Koyuncu’yu her ölüm yıldönümünde çeşitli etkinliklerle anan “Kazım İsyandır” ekibi bu yıl da Youtube’da bir anma düzenleyecek. Sanatçının vefatının 15. yılında düzenlenecek ve YouTube’dan canlı yayınlanacak etkinliğe pek çok sanatçı ve Koyuncu ailesi katılacak.

“İnsan ölür. İsyan yaşar. Kazım İsyandır!” başlıklı konuyla ilgili açıklamada, ” ‘Hayat, bir hayat yani. Bunun için çok fazla bir artistliğe falan gerek yok. İnsana güç veren şey kendi istediklerini yapmak. Kendi olmak’ diyen dostumuz Kazım Koyuncu’nun aramızdan şarkılarla geçmesinin 15. yılı. Kazım’ın bütün kalbiyle dilediği ‘Barış’ ile karşı karşıya gelemedik. Yaşamı savunan, çocuklara oyuncak götüren, barış diyen dostlarımızın, arkadaşlarımızın ve kardeşlerimizin yok edildiklerini gördük. Bizleri bir araya getiren ve getirdiği noktada bir bütün olarak tutan şeyin; ‘sevgi denen şey’ olduğunun farkındalığı ile yeniden bir araya geliyoruz. Birlik olmanın ne kadar kıymetli olduğunu son süreçte daha iyi anladık” denildi.

Açıklamada şu bilgiler verildi: “Hayde! İnsan hayatının değer görmediği, homofobinin, ırkçılığın, türcülüğün, şiddetin, rekabetin kol gezdiği bu yeryüzünde.. gelin tekrar ürettiklerimizi ve ‘sevgi denen şeyi’ çoğaltalım. Bu yeryüzünde şarkılar söyleyelim. Küçük, mütevazi, o en anlamlı tebessüm bizim olsun. Hiçbir yerde hep birlikte olmaya… 26, 27, 28 Haziran 2020 tarihlerinde saat: 18:00 itibariyle başlayacaktır. Etkinlikte birçok müzisyen, sanatçı ve aktivist ve ailesi yer alacak. Detaylı bilgi için sosyal medya hesaplarımız:

Twitter: @kazimisyandir
İnstagram: @kazimisyandir
YouTube: Kazım İsyandır
Facebook: Kazım İsyandır”

Kaynak: DuvaR (26 Haziran 2020)

Yorum yapın