Sabahattin Ali Edebiyat Okulu ilk mezunlarını veriyor

Mart 10, 2015

Sabahattin Ali Edebiyat Okulu ilk mezunlarını veriyor

sabahattin-aliYapı Kredi Yayınları tarafından oluşturulan Sabahattin Ali Edebiyat Okulu, 11 Nisan 2015 günü ilk mezunlarını veriyor.

Yapı Kredi Yayınları, Türkiye’nin en önemli yazarlarından biri olan Sabahattin Ali’nin edebiyatçı, sanatçı ve aydın kimliğiyle öğretmen kimliğini bir araya getirmek, gençleri ve eğitimcileri edebiyatın farklı alanlarıyla tanıştırmak için yazarın adını taşıyan bir “Edebiyat Okulu” kurmuştu.

Sabahattin Ali Edebiyat Okulu’nun öğrenciler için düzenlenen ilk bölümü Şubat 2015’te başladı. İstiklal Caddesi’nde bulunan ANAMED (Anadolu Medeniyetleri Araştırmaları Merkezi)’nde Cumartesi günleri yapılan bu okul kapsamında edebiyatın tüm alanları incelendi. Dersler sayesinde liseli gençler öykü, roman ve eleştiri üzerinde düşünmek ve okumak için alanında öncü isimlerle bir araya geldi. Sabahattin Ali Edebiyat Okulu’nun öğrenciler için ikinci, eğitimciler için de ilk dersleri ise 25 Nisan 2015 tarihinde başlayacak.

11 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 14:00’te yapılacak bir törenle Sabahattin Ali Edebiyat Okulu’nun ilk mezunları, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız’ın elinden sertifikalarını alacaklar. Törende Yıldız’ın yanı sıra Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Genel Müdürü Tülay Güngen de bir konuşma yapacak. Törenin ardından Sabahattin Ali Edebiyat Okulu Genel Koordinatörü Sevengül Sönmez’in Sabahattin Ali’nin eserleri üzerine vereceği son dersle öğrenciler programı tamamlamış olacak.

edebiyathaber.net (10 Nisan 2015)

Yorum yapın