Masthead header

“Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması”nda dereceye giren öyküler

“Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması”nda dereceye giren öykülerden oluşan “Polisiye Öykü” Vapur Kitap etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Pera Palace Hotel’in Deniz Bank işbirliği ve Storytel desteğiyle düzenlediği Türkiye’nin tek polisiye edebiyat festivali Kara Hafta İstanbul, beşinci yılına özel bir öykü yarışması düzenledi. Gençlerin ilgisini polisiye edebiyatına çekmek amacıyla düzenlenen “Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması”na yüzlerce eser katıldı. Vapur Kitap, yarışmada dereceye giren ilk dokuz öyküyü Polisiye Öykü adıyla kitaplaştırdı. Ahmet Ümit’in önsözünü yazdığı kitap festivalle birlikte okurlarıyla buluştu.

“İstanbul Kara Hafta’nın beşinci yılında bizi en çok heyecanlandıran projelerden birine imza attık. Otuz yaş altındaki polisiye tutkunu gençler için düzenlediğimiz öykü yarışması beklediğimizin çok üstünde bir katılımla sonuçlandı. Yüz elliye yakın öykü ulaştı elimize. Yalnızca iki ayda! Yaş sınır- laması koyduğumuz için bize kızan yazar adayları da oldu. Sevinsek mi üzülsek mi bilemedik. Nihayetinde Adnan Özer, Ahmet Ümit, Algan Sezgintüredi, Ayşe Erbulak ve Elçin Poyrazlar’dan oluşan jürimiz birazdan okumaya başlayacağınız dokuz hikayeyi seçtiler. Umuyoruz ki kitapta yer alan öyküler, genç yazarların uzun yıllar sürecek yaratıcı süreçlerinde her zaman keyifle anacakları bir yer tutar anılarında. Bu çalışmayla birlikte Türkiye’nin polisiye külliyatına bir tuğla daha koymaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Muammayı, gizemi, koşuşturmayı seven tüm okurları birbirinden yetenekli genç yazarlarımızı önümüzdeki yıllarda da takip etmeyi sürdürmesini temenni ediyoruz.”

Can Erol

“Her zaman ifade ettiğim gibi, ‘İyi polisiye, iyi edebiyattır.’”

Ahmet Ümit

edebiyathaber.net (22 Kasım 2019)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r